Naudingi patarimai apie viska...

Viskas kas netilpo į rėmus kitų temų...

Moderatoriai: sinsan, Tutsi

Vartotojo avataras
ram-une
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1820
Užsiregistravo: 08 Vas 2008, 14:26
Pliusai: 24
Miestas: Utena

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė ram-une » 22 Bir 2012, 08:44

veiksmingas būdas :laugh: tik reik saugotis-kad kaimynas pirmas nepanaudotų :mrgreen:

Vartotojo avataras
daida
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3484
Užsiregistravo: 30 Rgp 2006, 12:47
Pliusai: 51
Miestas: Vilnius

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė daida » 26 Bir 2012, 17:10

o mano serbentus amarai ir skruzdelės užpuolė :?

Vartotojo avataras
Mistiqueee
Fanatas
Fanatas
Pranešimai: 506
Užsiregistravo: 08 Geg 2011, 03:27
Pliusai: 38
Miestas: Kairas

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Mistiqueee » 18 Rgp 2012, 21:43

Buities patarimai:

1. Sunkiai rakinasi spynos? Tereikia vidun įkratyti smulkinto grafito. Jokių aliejų ar alyvų - riebalai sujungia dulkes, ir nuo to spynos užanka.

2. Jei pas jus mėgsta užsukti skruzdėlytės, toje vietoje, kur jos išlenda, pabarstykite cinamono. Namai pakvips, bet vabalėlių - nė
kvapo :)

3. Muses ir uodus atbaidys baziliko kvapas. Auginkite vazone ant palangės - ir šviežių prieskonių turėsite, ir jokių uodų kambariuose :)

4. Jei esate lauke, natūralios priemonės, atbaidančios uodus, yra etilo spiritas (na taip, paprastas alkoholis) - patikrinkite atviras kūno vietas ir leiskite nudžiūti; arba levandų aliejus - užteks polašelį ant riešų ir kaklo.

5. Erkes atbaido vanilės kvapas - jos ekstraktą maišykite per pusę su vandeniu ir pašlakstykite drabužius.

6. Jei namuose krebžda pelytė, prireiks mėtų ekstrakto - užlašinkite ten, kur nenorėtumėt, kad ji užsikabarotų

7. Nupirkus naują drabužį, kurį žadate nešioti kasdien ir ilgai (paltas, švarkas), užlašinkite po lašelį skaidraus nagų lako toje vietoje, kur prisiūtos sagos (išvirkščioje pusėje, be abejo) -nereikės po kiek laiko persiūti sagų, jos neištrūks.

8. Baltus odinius batus, prieš padengdami baltu batų tepalu, ištrinkite žalia perpjauta bulve arba etilo spiritu - tepalas laikysis ilgiau.

9. Druskos dėmes nuo batų ir kelnių išimsite vandens ir acto mišiniu.

10. Džiovinti ir švieži prieskoniai yra puikus dalykas, tačiau pirmieji greitai išsikvepia, o antrųjų ne visada rasi nusipirkti, arba reikia auginti. Be abejo, jie laisvai gali būti pakeičiami vieni kitais patiekaluose, tačiau ar žinojote, kad jei jau darkote receptą, tai reiktų daryti santykiu 3 su 1, t.y. šviežių prieskonių turi būti dedama tris kartus daugiau nei džiovintų, ir atvirkščiai.

11. Kiaušinius reikia laikyti šaldytuve storgaliais į viršų. Tuomet trynys išsilaiko centre, kiaušiniai ilgiau būna geri, o verdant trynys irgi išlieka pačiame centre.

12. Spintelėse, kuriose laikote miltų, kruopų, cukraus ir kitokias panašias atsargas, ypač jei laikote jų daug , padėkite ir kelis lauro
lapelius - jų kvapas atbaidys vabalėlius, kurie mėgsta tokiose atsargose apsigyventi.

13. Kai negali atsukti stiklainio dangtelio, reikia tik užsidėti gumines pirštines, ir užteks vieno žingsnio.

14. Papuošalų dėžutėje kartu su visomis grožybėmis laikykite kreidos gabalėlį - ji 'sutraukia' drėgmę, ir papuošalai netamsėja.

15. Vamzdžius galima atkimšti ir nenaudojant chemijos. Tereikia pirma supilti vamzdin ketvirtį stiklinės sodos, o iš paskos - tiek pat acto.
Kai burbuliavimas liausis, kliūstelėkite ten pat kelis litrus verdančio vandens.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Mistiqueee
Fanatas
Fanatas
Pranešimai: 506
Užsiregistravo: 08 Geg 2011, 03:27
Pliusai: 38
Miestas: Kairas

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Mistiqueee » 18 Rgp 2012, 21:46

Gal sakau ir tikrai padeda ;) Bent jau zinot, gal kada prireiks

PIRMOJI PAGALBA NUDEGUS

" Per išsiblaškymą aš į verdantį vandenį įkišau savo ranką... Draugas, Vietnamo karo veternas, pamatęs, kas atsitiko, paklausė manęs, ar turiu aš namuose paprasčiausių miltų... Aš ištraukiau pakelį miltų, o jis į jį įkišo mano nuplikintą ranką ir pasakė, kad reikia palaikyti ranką miltuose 10 minučių. Aš taip ir padariau. Draugas papasakojo, kad Vietname vienas vaikinas buvo visas apimtas ugnies ir visi buvo panikoje. Tada kažkuris paėmė pakelį miltų ir užbėrė juos ant degančio vaikino, kad užgesintų ugnį. Jis ne tik užgesino ugnį, bet ant nukentėjusiojo kūno nebuvo nė vienos pūslės.
Trumpai sakant, aš palaikiau ranką miltuose tas 10 minučių, ištraukiau ir... nebuvo nei paraudimo, nei pūslių ir absoliučiai jokio skausmo.
Dabar aš visuomet laikau pakelį miltų šaldytuve ir panaudoju juos kiekvieną kartą, kai nusideginu ar nusiplikiju. Ir patikėkit - niekada nebūna nei paraudimo, nei pūslių.
Atvėsinti miltai veikia geriau, nei kambario temperatūros miltai. Visuomet savo šaldytuve turėkite miltų ir jūs būsite laimingi, kad juos turite, jei atsitiks nelaimė. Nešaldykite nudegimą vandeniu ar ledu, o tik palaikykite jį 10 minučių miltuose ir pamatysite stebuklą."
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Mistiqueee
Fanatas
Fanatas
Pranešimai: 506
Užsiregistravo: 08 Geg 2011, 03:27
Pliusai: 38
Miestas: Kairas

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Mistiqueee » 18 Rgp 2012, 22:26

Keli namų tvarkymo būdai

Užverkite žaliuzes ir nuvalykite dulkes mikropluošto šluoste, kurs sukurs antistatinį barjerą ir neleis kauptis dulkėms. Nepamirškite žaliuzių nuvalyti iš abiejų pusių.

Kaip nuo sienų ir kitų kietų paviršių pašalinti tušinukų, markerių, maisto, batų ir kitas dėmes? Baltos melamino kempinės veikia kaip trintukas ir padeda lengvai ir greitai išvalyti dėmes.
Lengviausias būdas valyti veidrodžius - naudokite ne laikraštį ar popierinį rankšluostį, o kavos mašinos filtrą. Vieno filtro užteks išvalyti dideliam langui ar veidrodžiui. Taip pat kavos filtrai nepalieka sunkiai nuvalomų popieriaus pūkelių ir kainuoja pigiau, nei popieriniai rankšluosčiai.

Veiksmingiausias būdas kovai su pelėsiais - 1 dalį baltojo acto sumaišykite su 3 dalimis vandens ir gautu tirpalu valykite pelėsį. Tirpalas ne tik padės išnaikinti pelėsį, bet ir panaikins pelėsių kvapą. Taip pat išbandykite kvapnųjį citrinų aliejų - juo išblizginkite nuplautas vonios plyteles. Kvapnusis citrinų aliejus apsaugo nuo pelėsio ir panaikins nemalonų kvapą.

Lengviausias būdas išvalyti orkaitę -šlapias pemzos akmenėlis padės išvalyti orkaitę be jokių sveikatai pavojingų chemikalų.

Lengviausias būdas išlaikyti švarų vonios kilimėlį - jei norite, kad jūsų vonios ar tualeto kilimėlis atrodytų kaip naujas, pamirškite siurbimą ar valymą. Tiesiog skalbkite jį skalbimo mašinoje.

Geriausia priemonė medinių grindų valymui - grindis valykite paprastu vandeniu arba grindų valikliu, kurio pagrindą sudaro vanduo. Medinių grindų neplaukite valikliais, skirtais laminatui ir kitiems paviršiams, nes jos praras spindesį.

Lengviausias būdas išvalyti mikrobangų krosnelę – į ją įdėkite vandens stiklinę su 1 valgomuoju šaukštu sodos. Šildykite stiklinę, kol vanduo užvirs. Soda ne tik panaikins kvapus, bet ir leis lengvai nuvalyti nešvarumus.

Lengviausias būdas išvalyti klozetą - į klozeto vandenį įmeskite tabletę, skirtą protezų valymui. Galbūt toks patarimas atrodo keistas, bet po nakties lengvai perbraukus tualeto šepečiu visi nešvarumai nusivalys.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 09 Lie 2013, 14:40

7 būdai atminčiai pagerinti

Tyrimai rodo, kad atminties praradimai gali prasidėti jau nuo 20 metų amžiaus ir tolygiai didėti su jūsų amžiumi.

Laimei yra keletas paprastų būdų, kaip išsaugoti gerą atmintį, arba net ją pagerinti, kaip ši pradeda šlubuoti.

1 žingsnis: valgykite skrudintą duoną pusryčiams.

Angliavandenių vengimas gali pakenkti jūsų atminčiai. TUFTS universitetas (JAV) nustatė, kad žmonės, kurie iš savo mitybos raciono pašalina angliavandenius, atminties užduotis atliko prasčiau, nei tie, kurie juos vartojo. Kodėl?

Smegenų ląstelėms reikia angliavandenių, kurie vėliau yra paverčiami gliukoze, smegenų darbo piko metu, – sako TUFTS universiteto profesorius, šio tyrimo bendraautorius Robinas Kanarekas.

Pusryčiams rinkitės neskaldytų grūdų ir kitų sudėtingų angliavandenių, nes jie virškinami lėčiau, todėl smegenys nuolat gauna gliukozės srautą.

2 žingsnis: kikbokso treniruotė prieš darbą

Fiziniai pratimai pagerina kraujotaką ir jūsų smegenys taip gauna daugiau deguonies, o kartu ir gliukozės, – aiškina eksperimento autoriai.

Tyrimo duomenimis, 20 procentų greičiau išmoksite naujus žodyno žodžius, jei juos bandysite įsiminti iškart po intensyvios treniruotės, o ne pasyvios veiklos. Atminties rodikliai šokteli dar aukščiau, jei prieš tai žmogus būna po šokių ar kikbokso treniruotės. Labiausiai jūsų atminčiai kenkia rutina.

3 žingsnis: keiskite savo kompiuterio šriftą.

Dažniausiai naudojate „Times New Roman“? Pabandykite naudoti kitą šriftą. Iš pradžių jį išsišifruoti bus šiek tiek sunkiau, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad taip pagerinsite savo ilgalaikę atmintį.

Dėmesio sutelkimas į naują šriftą, priverčia jūsų smegenis dirbti šiek tiek sunkiau ir priverčia jus įsiminti tai, ką skaitote. Tyrimas parodė, kad šriftą Comic Sans pakeitus Italic, jūs to galite iš karto nepastebėti, tačiau jūsų smegenys, tai užfiksuos iš karto.

4 žingsnis: naršykite internete.

Kalifornijos universitetas nustatė, kad valandos, praleistos internete ieškant jums rūpimos informacijos (pvz. jūsų atostogų galimybės) gali skatinti priekinės skilties smegenų dalį, kuri atsakinga už jūsų trumpalaikę atmintį.

Kai jūs ko nors ieškote internete, jūsų neuronų grandinė, dalyvaujanti priimant sprendimus, labai suaktyvėja ir gerina jūsų vizualinius –erdvinius ir žodinius įgūdžius. Taigi, naršydami internete turėkite tikslą. jei užduotis bus per lengva, laikas praleistas prie kompiuterio nebus veiksmingas (naršymas Facebook‘e neveiksmingas).

5 žingsnis: stebėkite automobilių stovėjimo aikštelę.

Visada pamirštate, kur pastatėte automobilį? Kai sustosite prie parduotuvės apsipirkti, išbandykite šį pratimą: išlipkite iš automobilio, įsidėmėkite kur stovite, tada pasukinėkite akis į vieną ir į kitą pusę kas ½ sekundės 30 sekundžių.

Darydami šį paprastą akių pratimą galite padidinti savo atmintį iki 10 proc., teigia vieno Anglijos universiteto mokslininkai.

6 žingsnis: išgerkite valgio metu.

Seniai žinoma, kad didelis girtuokliavimas gali sukelti atminties praradimus, tačiau naujas tyrimas parodė, kad saikingai vartojamas alkoholis gali sumažinti atminties problemas. Ištyrus Alzhaimerio liga sergančius žmones paaiškėjo, kad tie, kurie per savaitę gavo 7 (arba mažiau) porcijas alkoholinių gėrimų, pateko į žemesnę rizikos grupę, nei tie, kurie negėrė visai arba suvartojo daugiau alkoholio.

Mokslininkai tiki, kad tam įtakos galėjo turėti alkoholio antiuždegiminės savybės. Arba gali būti, kad žmonės, kurie saikingai vartoja alkoholį, pasirinko sveikesnį gyvenimo būdą. „Į jų sveikatą!”

7 žingsnis: prieš miegą išsivalykite tarpdančius.

Tai labai naudinga jūsų šypsenai, o taip pat ir protui. Kai nevalote tarpdančių siūlu, jūsų dantenose gali prasidėti uždegimas, kuris palengvina bakterijų patekimą į kraują, – tikina Niujorko universiteto docentas.

Patekusios į kraują, bakterijos išnešioja uždegimą po visą jūsų kūną, įskaitant ir smegenis. O tai gali sukelti atminties sutrikimus. Taigi, tarpdančių valymas (idealiausiai du kartus per parą) apsaugos jus nuo išsiblaškymo.

Kita info ta pacia tema:
http://ispanas.blogspot.de/2008/10/kaip ... tmint.html
O cia kitos dalys: http://ispanas.blogspot.de/search/label/Atmintis
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą