Naudingi patarimai apie viska...

Viskas kas netilpo į rėmus kitų temų...

Moderatoriai: sinsan, Tutsi

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 12 Bir 2011, 22:53

Skruzdėlių naikinimas:

Skruzdėlės mielai įsikuria virtuvėje, kartais gėlių vazonuose. Jas išvarysite, padėję keletą citrinos riekelių arba sudžiovintų pipirmėtės lapų. Takus, kuiais begioja skruzdėlės, pabarstykite maltu cinamonu ar aitriosios paprikos milteliais. Iš gėlių vazonų skruzdėles išvarysite, jeigu į zemę įkišite skiltelę česnako.

Blusų, musių ir uodų naikinimas:


Šiems mažiems parazitams nepatinka citrusinių vaisių (apelsinų, citrinų, grelpfrutų) žievės ir gvazdikėlių ar citrusinių vaisių aliejai. Taip pat galite ant palangės pastatyti levandą. Kartkartėmis virtuvėje pakaitinkite acto virš stiprios ugnies. Jeigu norite apsaugoti nuo kenkėjų neuždengtą maistą, netoliese pastatykite dubenėlį su acto vandeniu arba padėkite levandos ar šeivamedžio šakelę. Norėdami apsisaugoti nuo blusų ir uodų, pasitepkite levandos vandeniu, citrusinių vaisių ar gvazdikėlių aliejais.

Naminių erkučių naikinimas:

Namų erkutės yra didelė kančia alergiškiems žmonėms. Jų negalima įžiūrėti, tačiau jų pilna kiekviename, net ir labai prižiūrėtame, kampe. Kad jos negalėtų plisti, reikia kambarius nuolat siurbti ir vėdinti. Patalynę būtina skalbti 60 laipsnių temperatūros vandenyje.

Tarakonų naikinimas:

Tai naktimis aktyvūs sunkiai išnaikinami kenkėjai. Pirmiausia jie veisiasi maisto spintelėse. Jeigu pastebėjote tarakonų, skrupulingai laikykitės švaros, nes jie gali pernešti ligas.
Visas atvirai stovinčias maisto atsargas peržiūrėkite, ir jei jos nepakenktos tarakonų, sandariai uždarykite. Visas spinteles išplaukite karštu sodos tirpalu. Spinteles, kurios atsistumia, atitraukite nuo sienos ir išvalykite grindis po jomis taip pat ir sienas. Viską išvalę, pastatykite lėkštutę su lygiomis cukraus pudros ir sodos dalimis sumaišytu mišiniu.

Utėlių naikinimas:

Šiuos parazitus galima išnaikinti kruopščiai ištrinant visą galvą levandos aliejumi. Tada galva apsukama dideliu rankšluosčiu ir taip išbūnama visą naktį. Ryte išplaunama pirma acto vandeniu, paskui šampūnu. Atidžiai iššukuojama smulkiai dantytomis šukomis.

Spalinių naikinimas:

Spalinės vaikams išvaromos česnaku ir šviežiomis morkomis. Į 1/4 pieno išspauskite dvi mažas česnako skilteles, pieną užvirkite. Geriausiai tokį pieną išgerti ryte prieš pusryčius. Jeigu vaikas mėgsta česnaką, galite jam du tris kartus per dieną duoti duonos, apteptos sviestu ir apibarstytos česnaku. Kasdien duokite valgyti gerai nuvalytų morkų. Mažiems vaikams duokite tarkuotų morkų arba šviežiai spaustų morkų sulčių.

Širšių naikinimas:

Pastatykite stiklainį, užsuktą dangteliu, tik šiame padarykite mažą skylutę. Įpilkite saldaus vandens. Širšės pateks į stiklainį, tačiau iš jo nebeišskris.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 12 Bir 2011, 23:08

Kad medinė lova negirgždėtų, į sutvirtinimo vietas įdėkite veltinio arba storesnės vilnonės medžiagos atraižų. Stalus, kėdes ir kitus baldus pradėkite dažyti iš vidaus, apvertę juos aukštyn kojomis. Paskui apverskite ir nudažykite viršų. Dažydami smulkius daiktus ,laikykite juos už nematomosios vietos. Kai nudažysite, nuvalykite pirštų antspaudus ir dažykite tą vietą, už kurios laikėte.

Baldų įtrūkimus užtepkite bičių vašku ir gerai ištrinkite. Dažnai varstant iš medienos drožlių plokščių pagamintas spintos duris, ima klibėti vyrius tvirtinantys medsraigčiai. Durys neužsidaro ir gali iškristi. Išmontuokite jas. Medsraigčių vietoje pragręžkite platesnes skylutes, patepkite klijais, įkalkite medinius kaištelius. Kai klijai išdžius, į kamščius įsukite medsraigčius. Durys laikysis tvirtai.

Įtrūkusį baldų, durų ar lango stiklą patepkite bespalviu nagų laku. Skaidri plėvelė gerai laiko , nekrinta į akis ir nenusiplauna.

Jeigu knygų spintos ( ar bufeto ) stiklas sunkiai slankioja (vaikšto), apatinį jo lizdą įtrinkite vašku. Kai ant faneruotų baldų paviršiaus arsiranda pūslių, uždėkite ant jų kelis sluoksnius standaus popieriaus ir palyginkite karšta laidyne. Jeigu tai nepadeda, pūsles atsargiai pradurkite yla, o į angelę įpilkite truputį stalių klijų ir palyginkite per standų popieriaus sluoksnį karšta laidyne.

Remonto darbams galite pasigaminti universalių klijų. Smulkias linoleumo atraižas (be audeklinio pamušalo) supilkite į dėžutę nuo aliejinių dažų ir užpilkite acetonu, kad jis apsemtų linoleumo gabaliukus. Dėžutę sandariai uždarykite dangteliu. Po 12 – 15 val. klijus jau galite vartoti. Jais galite klijuoti medieną, metalą, porcelianą, veltinį, audinius, keraminius gaminius. Į tuos klijus įdėję (1 : 2 pagal svorį ) kreidos miltelių, gausite puikų glaistą plyšiams grindyse ar sienose užtaisyti .

Baldų Taisymas ir RestauravimasDidžiulis baldų priešas – kinivarpos. Pastebėti jas lengva: balduose atsiranda mažų skylučių. Kinivarpos greitai dauginasi ir gadina baldus. Jeigu negalite nusipirkti specialių preparatų nuo šio baldų priešo, tokį preparatą galite patys pagaminti. Imkite 4 dalis terpentino, 1 dalį žibalo ir triputį ištirpinto vaško . Padažę teptuką į šį preparatą, užtepkite baldų skylutes. Tai pakartokite kelis kartus. Profilaktiškai ištepkite visą baldų paviršių.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 12 Bir 2011, 23:15

Kaip išgelbėti apipiltą knygą

Jeigu knygą apipylėte arbata ar kava, sugerkite skystį popieriniu rankšluostėliu, o paskui labai atsargiai pašluostykite dėmę drėgna, švaria kempine. Tada išdžiovinkite užverstą knygą, dažnai keisdama vidun įdėtus popierinio rankšluostėlio lapelius.

Mediniai paviršiai prarado spindesį

Patariama naudoti natūralią blizginimo priemonę su vašku kartą per mėnesį. Užtepkite ploną vaško sluoksnį, leiskite jam truputį sustingti ir patrinkite švelniu, švariu skudurėliu. Visada valykite medžio rašto kryptimi.

Suteikite namams gaivaus dvelksmo

Namus būtina gerai vėdinti ir įleisti į juos saulės, tačiau labai padėtų ir natūralūs gaivikliai. Daugelis augalų namuose pašalina toksinus. Įsigykite kuokštinį chlorofitą, kuris minta anglies monoksidu. Fikusai ir chrizantemos greitai panaikins šviežių dažų skleidžiamus toksinus. Namuose verta auginti bambuką, gerberas.

Pamėginkite į vandenį, kuriuo purškiate augalus, įlašinti keletą lašų pelargonijų ar levandų eterinio aliejaus. Pakaks papurkšti porą kartų ir kambarys maloniai pakvips. Galima į puodelį su verdančiu vandeniu įmesti truputį apelsino ar citrinos žievelių. Jos taip pat suteiks kambariui malonų kvapą.

Kilimas

Kad kilimas atrodytų švaresnis, tas vietas, kur daugiausia trypiama, siurbkite siauru antgaliu. Siauras jo plyšys išsiurbs nešvarumus iš gilesnių kilimo sluoksnių ir sugulęs audinys vėl atgaus ankstesnę formą. Jeigu kilimas ne tik atrodo nešvarus, bet ir nemaloniai kvepia, papurkškite jį rūgščiuoju karbonatu prieš siurbdama. Šis natūralus kilimų šampūno pakaitalas atgaivins kilimą ir pašalins dėmes.

Iš virtuvės kriauklės sklinda nemalonus kvapas

Įpilkite į angą pusę stiklinės rūgščiojo karbonato ir stiklinę acto. Palaukite keletą minučių, kol mišinys suputos, tada užpilkite 4,5 litro verdančio vandens.

Pašluostės

Naujos pašluostės jau po kelių valandų įgauna nemalonų kvapą, jas reikėtų skalbti skalbyklėje nustačius aukščiausią temperatūrą.

Kelios smulkmenos kurios padės buityje:


Kad ilgiau nesuplyštų pėdkelnės, jas keletą valandų pamirkykite vandenyje su keliais lašais glicerino.

Žalsvas vazų apnašas galima išnaikinti actu su druska.

Langų stiklai ilgiau nesusiteps, jei ištepsite juos vandens (30 g), glicerino (70 g) ir amoniako (keli lašai) mišiniu.

Nemalonų vandentiekio vamzdžių kvapą galima panaikinti: įpilti į angą stipraus boro tirpalo.

Virdulio nuoviras pašalinti paprasta: įpilti į vandenį acto, pakaitinti 10-15 minučių, ataušinti ir virdulį gerai išplauti švariu vandeniu.

Jei girgžda durys, vyrius patepkite vazelinu.

Žirklės geriau kirps, jei jų ašmenis sutepsite vašku.

Spintelėje, kurioje laikote maisto produktus, pastatykite indą su smulkia medžio anglimi. Ji sugers visus kvapus ir apsaugos produktus nuo gedimo. Anglį kartais pakeiskite nauja.

Perlai, gintarai, malachitas nemėgsta drėgmės. Jei jie susitepė, greitai nuplaukite juos muiluotu vandeniu su etilo spiritu (1: 1) ir iškart nušluostykite flaneliniu skudurėliu.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 12 Bir 2011, 23:23

APSINUODIJIMAS GAISRO METU

Priežastis: kraujo prisisotinimas angliarūgštės, anglies oksido.
Ką daryti: nukentėjusį kuo greičiau išnešti į gryną orą, atlaisvinti jo drabužius ir nedelsiant pradėti daryti dirbtinį kvėpavimą.

ŠILUMOS SMŪGIS

Priežastis: organizmo nesugebėjimas šilumos perteklių pašalinti su prakaitu, aplinkos temperatūrai pakilus per 35-40C.
Ką daryti: nukentėjusijį paguldyti vėsioje vietoje arba pavėsyje, atlaisvinti jo drabužius, jeigu yra galimybė, ant galvos, kaklo, krūtinės uždėti šaltus kompresus. Jeigu būtina, daryti dirbtinį kvėpavimą

SUŠALIMAS

Priežastis: bendras organizmo atšalimas, dažniausiai pasireiškiantis išsekusiems žmonėms ir alkoholikams.
Ką daryti: nukentėjusijį įnešti į šiltą patalpą, nurengti, panardinti į kambario temperatūros vandenį. Jam atsipeikėjus, duoti kavos, arbatos ir įsupti į šiltą antklodę.

namų valymas naudojant actą

Kad vaikai neprisikvėpuotų cheminių medžiagų, naudokite alkoholinį baltąjį actą, atskiestą trupučiu vandens. Actas efektyviai pašalina nešvarumus, bakterijas ir kalkių nuosėdas. Be to jis yra ekologiškesnis už chemines priemones.
Ką vonioje išvalyti svarbiausia

* Klozetas yra didžiulė bakterijų buveinė jūsų vonios kambaryje, todėl išpurkškite jį actu ir palikite keletą minučių. Tada gerai nuvalykite visus paviršius.
* Papurkškite praustuvę ir vonią su actu ir gerai pašveiskite. Nepamirškite vamzdžių ir kriauklės. Actas taip pat tinka puikiai valyti ir veidrodžius.
* Po valymo actu plytelės švytės – neliks jokių vandens nubėgimo žymių.
* Neužmirškite ventiliatorių, kurie yra tikri dulkių ir alergenų „kaupėjai“.

VIRTUVĖ: greitai ir švariai

Panašiai kaip vonios kambariui, virtuvei valyti naudokite actą, praskiestą vandeniu. Juo galite valyti net tada, kai vaikai valgo pusryčius.

* Papurkškite acto ant visų kietų paviršių: viryklės, čiaupų, spintelių. Palikite dešimt minučių ir tada nuvalykite.
* Išmeskite visus senus, toksinių medžiagų pilnus ploviklius sudėtus po kriaukle.
* Išmeskite visus maisto likučius ir produktus su pasibaigusiu galiojimo laiku iš šaldytuvo. kuriems Taip išvengsite nemalonių kvapų.
* Pakeiskite senas kempinėles, kuriose jau yra susikaupę daugybė bakterijų.
* Išneškite šiukšles. Jei jūsų vaikai jau pakankamai dideli, tai padaryti gali ir jie.
* Pamerkite indus, kuriuos naudojote pusryčiams, kad maisto likučiai nepridžiūtų. Vaikai gali jums padėti sudėti indus į indaplovę.

Pirmyn į kovą su alergenais!

Bufetai, lentynos, spintos ir skalbykla dažnai greitai susipurvina, todėl juos reikia valyti reguliariai. Jūs galite jiems rasti laiko tada, kai vaikai daro savo namų darbus.

* Atitraukite skalbimo mašiną ir džiovyklę, nuvalykite nuo jų dulkes. Dulkes galite ir nusiurbti.
* Užpurkškite acto ant kietų paviršių, palikite 10 minučių ir nuvalykite.
* Išmeskite senas miltelių, ploviklių, šampūno pakuotes.
* Nuvalykite dulkes nuo visų lentynų.
* Nuvalykite dulkes nuo gėlių, paveikslų rėmelių, knygų ir namų dekoracijų. Geriausia - drėgnu audeklu.
* Daug dulkių slepiasi pliušiniuose žaisluose ir pagalvėse, todėl reikėtų ir juos dėti į skalbimo mašiną išskalbti.
* Išmeskite senus laikraščius ir žurnalus, kurie taip pat yra ideali vieta kauptis dulkėms.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 12 Bir 2011, 23:25

JUSU MOBILIOJO GALIMYBĖS, APIE KURIAS GALĖJOTE NEŽINOTI !!!

Yra kelios funkcijos, skirtos ekstra atvejams:

1. 112 yra visame pasaulyje veikiantis pagalbos numeris, kuriuo galite paskambinti iš savo mobiliojo telefono. Kai esate už savo operatoriaus ryšio zonos, atsitikus nelaimei, galite savo mobiliuoju surinkti Nr. 112 ir jūsų telefonas pradės paiešką tame regione pasiekiamu tinklu. Dar vienas įdomus dalykas yra tas, kad Nr. 112 galite surinkti net kai jūsų telefono klaviatūra yra užrakinta.
2. Jūsų rakteliai liko užrakintame automobilyje? Ar jūsų automobilis atrakinamas nuotoliniu pulteliu? Šis patarimas gali kada nors praversti. Jei jau taip atsitiko, o namuose turite atsarginius raktus (pultelį), paskambinkite mobiliuoju bet kam, esančiam jūsų namuose. Stovėkite maždaug 30 cm atstumu nuo savo automobilio durelių, o tas žmogus namuose tegul, pridėjęs pultelį prie savo mobiliojo, paspaudžia atrakinimo mygtuką. Jūsų automobilis atsirakins. Tokiu būdu sutaupysite daug laiko, nes tam žmogui nereikės jums vežti atsarginio rakto. Šis atrakinimo būdas veikia net jei jus nuo namų (nuo atsarginio rakto) esate už kelių šimtų kilometrų.
3. Slaptas mobliojo telefono baterijos rezervas. Įsivaizduokite, kad jūsų telefono baterija beveik išsikrovusi, jus laukiate svarbaus skambučio, o pakrauti telefoną galimybės neturite. Nokia mobiliuosiuose telefonuose yra rezervinis akumuliatorius. Norėdami pasinaudoti baterijos rezervu, turite surinkti *3370#, tuomet telefonas persikraus ir jūsų baterija bus 50 % pakrauta. Rezervinė baterija vel pasikraus, kai jus pajungsite savo mobilujį krautis.
4. Kaip užblokuoti PAVOGTĄ mobilųjį telefoną? Tam, kad sužinotume savo mobiliojo serijinį Nr, surinkite *#06# Ekrane pamatysite 15 skaitmenų numerį. Tai yra kiekvieno mobiliojo telefono unikalus numeris. Uzsirašykite šį numerį ir saugokite. Jei jūsų telefoną pavogtų, susisiekite su savo tinklo operatoriumi ir praneškite šį numerį. Jūsų operatorius galės užblokuoti jūsų mobilųjį net jei bus pakeista SIM kortelė. Jūsų mobiliuoju naudotis bus nebeįmanoma. Greičiausiai jus nebeatgausite savo mobiliojo telefono, bet bent jau žinosite, kad jį pavogęs žzmogus, nebegalės juo naudotis. Jei visi pradėtų naudotis šiuo patarimu, mobiliųjų telefonų vagystės tiesiog neduotų jokios naudos.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 13 Bir 2011, 00:26

Priemonės, kurios padės Jums išvengti padidintos drėgmės patalpose ir pašalinti jos neigiamą įtaką:

Vėdinkite visas patalpas 3-4 kartus per dieną po 15 minučių (ypač miegamąsias patalpas).
Vėdinimo laiku langai turi būti pagal galimybę plačiau atidaryti (ne atversti), tai užtikrina efektyvų vėdinimą per trumpesnį laiką.
Neleistinas temperatūros sumažėjimas patalpoje žemiau 15º C.

Kokia spalva išdažytos jūsų namų sienos?

Ar žinote kokia spalva ką reiškia?

Geltona

Stimuliuoja atmintį, skatina aktyvumą, pavydą, sukuria linksmą nuotaiką.

Raudona

Energinga, aktyvi, skatina meilę, aistrą, pyktį, stiprybę.

Mėlyna

Giedra, tyra, rami, skatina atvirumą, jėgą, mąstymą, atsiskyrimą, tinkamą meditacijai ir poilsiui.

Oranžinė

Neformali, draugiška, linksma, įdomi, gyvybinga, teikia energijos, kviečia bendrauti.

Žalia

Raminanti, draugiška, neutrali, skatina harmoniją.

Violetinė

Karališka, turtinga, raminanti, skatina dvasingumą, kūrybiškumą, gydo nemigą .

Ruda

Neutrali, atpalaiduojanti, jauki, nesuteikia energijos.

Balta

Gaivi, sudaro švaros, sterilumo, paprastumo ir tvarkingumo įspūdį.

Juoda

Elegantiška, paslaptinga, stilinga, niūri. Jei jos per daug - slegianti.

Pilka

Elegantiška, neutrali, sukuria švaros įspūdį.

Kaip prižiūrėti kilimus?

Netieskite kilimo ant ką tik išplautų grindų. Palaukite, kol jos išdžius: drėgmė – kilimų priešas.

Kas savaite arba kas dvi savaites iš kilimų išsiurbkite dulkių siurbliu. Nesiurbkite visą laiką kilimų (ypač rištinių ir žakardinių) dulkių siurbliu, nes sugadinsite pūką, išsitraukys jo siūleliai. Geriau dulkinkite kilimus lauke t.y. išmuškite juos dulkintuvu.

Kilimas ilgiau tarnaus, jei kartkartėmis pakeisite jo padėtį kad jis vienodai dėvėtųsi.


Kilimo spalvas galima atnaujinti bulvėmis. Sutarkuokite 2-3 bulves ir užpilkite dviem stiklinėmis kambario temperatūros vandens. Po valandos nukuoškite. Gautuoju skysčiu ištrinkite kilimą. Spalvos kaip mat atgis.


Kramtomosios gumos gabalėliai kartais prilimpa prie kilimo, antklodės, keraminės plytelės. Kad guma netįstų, uždėkite ant jos ledo gabalėlį. Sustingusią gumą lengvai nukrapštysite.


Patartina kas treji metai atiduoti kilimą išvalyti į cheminę valyklą.

Folija namų ūkyje

Dažniausiai ją naudojame maisto produktams suvynioti ir tada, kai kepame kepsnius ant grotelių. Tačiau aliuminio folija gali būti panaudota ir kitokiais tikslais. Verta turėti atsargoje kokį ritinėlį, nes jo gali prireikti remontuojant butą, lyginant skalbinius ar net žiūrint televizorių.

Apsauga dažant paviršius

Kai remontuojate butą, folija galima apvynioti pavyzdžiui, durų rankenas, kad jos nesusiteptų dažais. Ji puikiai priglunda prie bet kokios formos. O pasibaigus remontui ją bus lengviau nuimti nei, pavyzdžiui, lipnią plėvelę, kuri net gali pažeisti dažytą paviršių.

Patogu kepti

Nebus sudėtinga išimti iš kepimo formos iškeptą ar pašildytą maistą, jeigu ją išklosite aliuminio folija. Ji tinka kepant daržovių apkepą, bulves ar mėsą, kuri greitai prisvyla. Jeigu porcija didelė, klokite storesnį folijos sluoksnį, kad išimant ji nesuplyštų.

Puikus vaizdas

Jeigu DVD grotuvą statote ant televizoriaus ar po juo, vaizdas gali būti ne itin geras dėl dviejų elektromagnetinių laukų (taip dažniausiai pasitaiko, kai įrenginių korpusas yra plastikinis, rečiau, kai metalinis). Patieskite lakštą folijos tarp televizoriaus ir grotuvo, kad laukai atsiskirtų, ir vaizdas bus geresnis.

Lengviau lyginti drabužius

Kad lengviau išlygintumėte šilkinių ar vilnonių drabužių raukšles, po drabužiu ant lyginimo lentos patieskite lakštą folijos. Ant jo klokite drabužį ir lyginkite vien garais neprisiliesdama lygintuvu prie drabužio (8-12 cm virš medžiagos). Drėgmė ir šiluma, atsimušanti nuo folijos, išlygins medžiagą.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Neri
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1727
Užsiregistravo: 10 Lap 2009, 00:08
Pliusai: 1

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Neri » 13 Bir 2011, 00:35

Oho kiek patarimu. Gyveni mokaisi :P 038 038 038
Kai manęs pasaulyje yra mažiau, tai daugiau pasaulio atsiranda manyje...''

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 13 Bir 2011, 00:39

Patarimai tvarkant namus:

Patrynus pageltusią vonią terpentino ir druskos mišiniu, ji gali vėl atrodyti kaip nauja.

Vonioje atsiradusias tamsias dėmes, ypač rūdžių, galima pašalinti taip: patrinti acto ir boro rūgšties lygių dalių mišiniu.

Užakus dušo galvutės skylutėms, reikia ją keletą valandų pamirkyti karštame acto tirpale ir pašveisti šepečiu.

Kalkių apnašas, susiformavusias ant klozeto sienelių, galima pašalinti mišiniu, pagamintu iš 10 dalių vandens ir 1 dalies acto esencijos.
Užtenka vakare mišinio įpilti į klozetą, o ryte patrinti šepečiu. Arba galima unitazą patrinti citrinos sulčių bei boro rūgšties mišiniu, o po valandos kruopščiai išplauti.

Kad žaliuzės neapdulkėtų ir gražiau blizgėtų, reikia 1 kartą per metus jas patrinti baltuoju vašku.

Geležinius daiktus (groteles, žarsteklį ir kt.) reikia šveisti pasta, pagaminta iš medžio anglies ir augalinio aliejaus.


Buities patarimai
1. Sunkiai rakinasi spynos? Tereikia vidun įkratyti smulkinto grafito. Jokių aliejų ar alyvų - riebalai sujungia dulkes, ir nuo to spynos užanka. O išvalyti neįsivaizduoju kaip reiktų Suspaustu oru?

2. Jei pas jus mėgsta užsukti skruzdėlytės, toje vietoje, kur jos išlenda, pabarstykite cinamono. Namai pakvips, bet vabalėlių - nė kvapo

3. O muses ir uodus atbaidys baziliko kvapas. Auginkite vazone ant palangės - ir šviežių prieskonių turėsite, ir jokių uodų kambariuose

4. Jei esate lauke, natūralios priemonės, atbaidančios uodus, yra etilo spiritas (na taip, paprastas alkoholis) - patikrinkite atviras kūno vietas ir leiskite nudžiūti; arba levandų aliejus - užteks po lašelį ant riešų ir kaklo.

5. Erkes atbaido vanilės kvapas - jos ekstraktą maišykite per pusę su vandeniu ir pašlakstykite drabužius.

6. Jei namuose krebžda pelytė, prireiks mėtų ekstrakto - užlašinkite ten, kur nenorėtumėt, kad ji užsikabarotų... Aš mieliau dėčiau kokius spąstus ar kitokias priemones naudočiau, kad išvis jos atsikratyčiau.

7. Nupirkus naują drabužį, kurį žadate nešioti kasdien ir ilgai (paltas, švarkas), užlašinkite po lašelį skaidraus nagų lako toje vietoje, kur prisiūtos sagos (išvirkščioje pusėje, be abejo) - nereikės po kiek laiko persiūti sagų, jos neištrūks.

8. Baltus odinius batus, prieš padengdami baltu batų tepalu, ištrinkite žalia perpjauta bulve arba etilo spiritu - tepalas laikysis ilgiau.

9. O druskos dėmes nuo batų ir kelnių išimsite vandens ir acto mišiniu.

10. Džiovinti ir švieži prieskoniai yra puikus dalykas, tačiau pirmieji greitai išsikvepia, o antrųjų ne visada rasi nusipirkti, arba reikia auginti. Be abejo, jie laisvai gali būti pakeičiami vieni kitais patiekaluose, tačiau ar žinojote, kad jei jau darkote receptą, tai reiktų daryti santykiu 3 su 1, t.y. šviežių prieskonių turi būti dedama tris kartus daugiau nei džiovintų, ir atvirkščiai.

11. Kiaušinius, pasirodo, reikia laikyti šaldytuve storgaliais į viršų. Gal žinojot, bet man tai naujiena Tuomet trynys išsilaiko centre, kiaušiniai ilgiau būna geri, o verdant trynys irgi išlieka pačiame centre. Čia turbūt ypatingiems pedantams patarimas, kurie negali valgyti virto kiaušinio, jei trynys idealiai neišcentruotas

12. Spintelėse, kuriose laikote miltų, kruopų, cukraus ir kitokias panašias atsargas, ypač jei laikote jų daug (nors aš asmeniškai nesuprantu žmonių, kurie taip daro - juk ne deficito metai, ir karas lygtai nežadamas...), padėkite ir kelis lauro lapelius - jų kvapas atbaidys vabalėlius, kurie mėgsta tokiose atsargose apsigyventi... Brrr. Dar viena priežastis geriau visai nekaupti jų, o prireikus tiesiog nubėgti į parduotuvę.

13. Kai negaliu atsukti stiklainio dangtelio, veikiu trijų žingsnių seka: bandau atsukti uždėjusi medžiaginę šluostę, bet ne visos medžiagos tinka, dauguma nepadeda, ir vis tiek rankos slysta; po to bandau įleisti oro stiklainio vidun užkišdama kokį smailesnį įrankį už dangtelio krašto; ir galiausiai nutaisau liūdną miną ir nešu stiklainį vyrui O pasirodo, reikia tik užsidėti gumines pirštines, ir užteks vieno žingsnio

14. Papuošalų dėžutėje kartu su visomis grožybėmis laikykite kreidos gabalėlį - ji 'sutraukia' drėgmę, ir papuošalai netamsėja.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 13 Bir 2011, 00:40

KAVOS TIRŠČIAI

Jeigu esi tikras kofemanas, tai per daugybę kavos gėrimo metų turėjo
susikaupti milžiniškas kiekis tirščių. Štai kaip netikėtai galima juos
panaudoti paprasčiausiems buitiniams poreikiams:
-
DEZODORANTAS. Kavos tirščius reikia išdžiovinti orkaitėje, ant kepimo
popieriaus. Įdėkite truputį tirščių į šaldytuvą – produktų kvapai liausis
maišęsi. Įsukite tirščius į švarų skudurėlį ir įdėkite į patalynės krūvelę
spintoje – tai suteiks jai ypatingą aromatą. Patrinkite truputėlį tirščių
tarp delnų – tai padės atsikratyti nemalonių kvapų, likusių po žuvies
darinėjimo.
-
TRĄŠOS. Daug augalų (rožių krūmai, azalijos, rododendrai, lelijos) mėgsta
taip vadinamą rūgščią dirvą. Kavos tirščių likučiai iš rytmetinio kavos
puodelio taps šiems augalams puikiausia trąša. Jeigu jūs rimtai užsiimate
sodininkyste vasarnamyje ar užmiesčio sklype, nepatingėkite išmesti tirščius
į komposto duobę.
-
PRIEMONĖ PRIEŠ SKRUZDĖLES. Išberkite šiek tiek džiovintų tirščių aplink tas
vietas, kurias norite apginti nuo skruzdėlių arba tiesiai ant skruzdėlyno –
tai privers jas pakeisti gyvenamą vietą.
-
DAŽAI. Sudrėkinkite tirščius karštame vandenyje – gausis ekologiškai
nekenksmingi dažai audiniams, popieriui ar Velykų kiaušiniams. Galima į
tokius dažus pamerkti įprastus žydrus džinsus – tai suteiks jiems šviesiai
rudą, “vintažinį” atspalvį.
-
PRIEMONĖ NAIKINTI ĮBRĖŽIMAMS ANT BALDŲ. Paties smulkiausio malimo tirščius
užpilkite karštu vandeniu, kad susidarytų košelė. GaUtą mišinį atsargiai
įtrinkite į įbrėžimus, atsiradusius ant medinių baldų – jie išnyks tiesiog
akyse.
-
VALYMO PRIEMONĖ. Tirščiai – tokia pati abrazyvinė medžiaga kaip ir mums
įprasti valomieji milteliai. Naudokite košelę iš tirščių įsisenėjusioms
riebalų dėmėms naikinti nuo viryklės.
-
APSAUGA NUO KAČIŲ. Jeigu jūsų katė taip ir taikosi įsirengti asmeninį
tualetą po mylimu rožių krūmu, paprasčiausiai paberkite ten truputį tirščių,
sumaišytų su sausomis apelsinų žievelėmis – kvapas atbaidys gyvūną.
-
ŠAMPŪNAS ŠUNIUI NUO BLUSŲ. Po to, kai apdorosite savo augintinio kailį
įprastu šampūnu nuo blusų, patrinkite jį dideliu kiekiu kavos tirščių,
sumaišytų su vandeniu. Blusų problema išnyks pati savaime, o kailiukas
maloniai kvepės ir bus labai minkštas pačiupinėti.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 13 Bir 2011, 02:25

Feng shui,
senasis kinų mokslas apie harmoningą būtį, siūlo gausybę "instrumentų", kurių pagalba Jūs galite veikti savo būsto, kartu savo gyvenimo kokybę.
Senovinės kiniečių Feng Shui taisyklės yra gana sudėtingos, bet teigiamą „či" energiją į savo namus pritrauksite ir remdamiesi šiais paprastais patarimais. Daliai jų įgyvendinti užteks ir vienos dienos, tačiau namų tobulinimas pagal Feng Shui gali trukti visą gyvenimą.

Pagrindiniai principai statant namą:

Namas turėtų būti kvadarto ar stačiakampio formos, viename lygyje su horizonto linija, ypač gerai - su vaizdais į vandens telkinį.
Pagrindės durys turi būti tiktai vienerios. Niekada nestatykite dvigubų durų arba dviejų pagrindinių įėjimų.
Prie įėjimo tako negali būti akmenų ar kitų kliūčių, gyvatvorės turi būti nugenėtos.
Remdamiesi specialia, pagal savo gimimo datą sudaryta Ba-Gua lentele, nustatykite harmoningą kambarių išdėstymą.
Lubos būtinai turi būti aukštos, gerai apšviestos.
Durų, langų ir laiptų išdėstymas name ypač svarbus. Venkite ilgų siaurų koridorių ir neįprastų formų kambarių.
Namų apšvietimas ir spalvos nulemia Jūsų nuotaiką, tad venkite pernelyg ryškaus ar blankaus apšvietimo ir tamsių, monotoniškų spalvų.
Siekite, kad namai būtų kuo erdvesni, visos formos švarios ir aiškios, atsikratykite susikaupusių nereikalingų daiktų.

Kur įrengti miegamąjį.

Jis turi būti saugiausioje buto vietoje. Jei tai pereinamas kambarys ir šeimos nariai nuolat per jį vaikšto, jums bus sunku atsipalaiduoti ir pailsėti. Miegamojo nepatartina įrengti virš garažo ir tuščios erdvės, sandėlio ar po tualetu. Pro šio kambario langus neturi matytis agresyvių objektų: elektros stulpų, namų kampų, bokštų, šiukšlynų. Jei neturite pasirinkimo, langus pridenkite užuolaidėlėmis, pakabinkite vitražą, pastatykite gėlių, pakabinkite kristalų.


Kokios pasaulio kryptys tinka.

Jei esate vyturys, tačiau neprivalote anksti lipti iš lovos, ilgiau tinginiauti galėsite vakarinėje, šiaurės vakarų ar šiaurinėje buto dalyje. Rytų, pietryčių ir šiaurės rytų pusėse greičiau prabusite. Vaikus migdykite rytinėje buto dalyje, vakarinė tiks labai judriems mažyliams. Šiaurės rytuose miegantys vaikai gali tapti pernelyg įsakmūs. Jauniems karjeros siekiantiems žmonėms rekomenduojama rytinė pusė, vyresniems — vakarinė, šiaurės vakarų ir šiaurės. Šiaurės vakarų pusė tinkama brandiems, autoritetingiems žmonėms. Pietūs — aktyviam seksualiniam gyvenimui, bet ne ramiam miegui. Vakarai — romantikai. Pietvakarių energija laikoma sunkia bei varginančia.


Kaip turi stovėti lova.

Pastatykite ją taip, kad galvūgalis būtų nukreiptas į sieną. Puiku, jei ji — kapitalinė. Atkreipkite dėmesį, kas yra už sienos. Jei už jos — tualetas, kištukinis lizdas, į kurį įjungtas šaldytuvas, prie tokios sienos nepalanku miegoti. Lova neturėtų stovėti vienoje tiesėje su durimis. Durys jokiu būdu negali prie galvūgalio: gulėdami lovoje turite lengvai apžvelgti visą kambarį, o ne krūpčioti netikėtai kam nors užėjus. Apie lovą palikite erdvės, jei ji dvigulė — priėjimas turi būti iš abiejų pusių. Lova turi stovėti taip, kad į ją nebūtų nukreiptas koks nors aštrus spintelės kampas, nebent jis yra toli. Tokiu atveju tarp kampo ir lovos siūloma pastatyti staliuką ar vazoną, pakabinti kristalą.


Ko neturi būti virš ir prie lovos.

Virš lovos neturi būti sijų, ypač blogai, kai jos skiria dvigulę lovą. Sakoma, kad tokiu atveju sutuoktiniams gresia skyrybos. Nesiūloma kabinti ir nemalonių paveikslų, lentynų, juodų daiktų, pavyzdžiui, garso kolonėlių. Jautresnes asmenybes gali erzinti net pernelyg didelis virš galvos kabantis šviestuvas. Spinteles patartina statyti tokio pat aukščio kaip lova.
Fengšui yra paveikslų ir simbolių kalba, oreintuota į darnų mūsų gyvenamosios vietos sutvarkymą. Šiuolaikinis fengšui, perteikia tai,kas pažodžiui išvertus reiškia "vėjas ir vanduo" -tekantis ir niekada nesustojantis, visi dalykai žemėje yra vienas su kitu susiję nenutrūkstamais ryšiais.


Pagal Fenšui virtuvė priskiriama ugnies elementui. Ji yra svarbiausia namų dalis,nes čia ruošiamas gyvybę palaikantis maistas ir praleidžiama daugiausiai laiko. Ji - visų šeimos narių susitikimo vieta. Virtuvėje svarbiausia viryklė. Svarbu, kad virtuvėje būtų sukurta draugiška, skaidri, nuoširdi atmosfera, ji išgaunama žaidžiant sienų spalvomis, apšvietimu, daiktų išdėstymu. Svarbu, akd vyrautų ramios,šviesios spalvos ir iš lauko patektų kaip įmanoma daugiau šviesos.

Terasa. Vasarą tai puiki poilsio ir šeimos bei draugų subūrimo vieta. Vijokliai ir markizė terasoje sukurs reikiamą pavėsį, o gėlės ar kiti augalai - skleis gerąją energiją. Nepamirškite terasą pagyvinti ir žiemą - galite naudoti spygliuočius augalus vazonuose, arba vgazonus, pridėtus raudonų rutulių.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 13 Bir 2011, 02:27

Pirtis

Kiekvieno konkretaus eterinio aliejaus vartojimo paskirtis, būdai ir dozės yra nurodomos jų vartojimo instrukcijoje, pridėtoje prie aliejaus pakuotės. Atidžiai ją perskaitykite ir tiksliai laikykitės tų nurodymų, tačiau būtina laikytis ir bendrųjų pagrindinių saugos sveikatai reikalavimų:

1. Nevartoti neskiesto eterinio aliejaus. Aromaterapinių aliejų niekuomet negalima naudoti tiesiai ant odos. Visuomet naudokite juos su kitu, pavyzdžiui, kviečių gemalų, migdolų ar netgi alyvų ar saulėgrąžų, aliejumi. Bendrai galima patarti skiedžiant į šaukštą aliejaus - pagrindo pilti tris lašus eterinio aliejaus.

2. Eterinių aliejų, esančių kituose preparatuose, kiekis ribojamas iki 3-5%.

3. Reikia žinoti, kad kai kuriems aliejams (citrusiniams, bergamočių) būdingas fitotoksinis poveikis.

4. Vaikams vartoti tik levandų, ramunėlių ar garais distiliuotų rožių eteriniai aliejai, ne daugiau kaip 1-2 lašai į 10 šaukštelių aliejaus.

5. Eteriniai aliejai netirpsta vandenyje.

6. Pirma kartą vartojant eterinį aliejų būtina atlikti to aliejaus toleravimo testą.

7. Jei vartojant preparatą su eteriniu aliejumi buvo sudirginta oda ją reikia valyti ne vandeniu, o augaliniu (kukurūzų, saulėgrąžų, sojų) aliejumi.

8. Eteriniai aliejai turi būti laikomi sandariai uždarytuose flakonuose, saugoti nuo ugnies, vaikų ir naminių gyvulių.

9. Jei pasireiškė alergija, susidirginimo reakcija, nustoti vartojimą ir ateityje nevartoti reakciją sukėlusio eterinio aliejaus.

10. Sergantiems lėtinėmis ligomis ar alergija dėl eterinių aliejų vartojimo būtina konsultuotis su gydytoju.

11. Eksperimentuokite - vartokite įvairius aliejus ir suraskite efektyvų terapinį poveikį, nes kiekvieno eterinio aliejaus poveikis organizmui yra individualus.

12. Vis dėl to nereikia eterinių aliejų laikyti panacėja nuo visų ligų, ir jeigu jūs rimtai sergate, kreipkitės į gydytoją ar profesionalų aromaterapeutą.

13. Vartokite tik šimtaprocentinius natūralius aukštos kokybės aliejus, kurie yra visapusiškai išanalizuoti ir kliniškai ištirti.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 13 Bir 2011, 02:50

Kaip išsirinkti siuvimo mašiną iš plataus asortimento?

Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą: “Kam bus naudojama mašina?”

Buitines mašinas galima suskirstyti į keturias kategorijas:

Mašinos skirtos drabužių taisymui (turi pagrindines siūles, dygsnių parametrų (ilgio/pločio) reguliavimo galimybės ribotos).

Mašinos skirtos paprastam siuvimui (turi pagrindines siūles, dygsnių parametrai reguliuojami).

Mašinos su papildomais dekoratyviniais dygsniais (turi pagrindines ir papildomas apdailines siūles).

Specialios mašinos (siuvinėjimo, krašto apmėtimo - overlokai, plokščiasiūlės ir kiti).Jeigu planuojate dirbti su trikotažinėmis medžiagomis ir neturite overloko, rinkitės mašiną su trikotažine “overloko siūle”. Tai nėra tikroji overloko siūlė, tačiau siuvant namų sąlygomis ją iš dalies gali pakeisti.

Planuojant siūti audinius turinčius nestabilią struktūrą ar kintamą storį (tokius kaip nėriniai, šifonas, organza), o taip pat adymui, dygsniavimui ar aplikacijoms siūti, patariama rinktis mašinas su pėdelės prispaudimo jėgos reguliavimu.

Sunkiai transportuojamoms medžiagoms (kai kurie techniniai audiniai) siūti, paklodėms peltakiuoti patariama rinktis mašinas su žingsniuojančia pėdele (žingsniuojančią pėdelę galėsite įsigyti ir atskirai).

Renkantis mašiną siūloma atsižvelgti į tai:

sustiprintos siūlės gali buti naudojamos siuvant gaminius (kuprinės, darbo drabužiai, viršutinių drabužių pažasties sritys), kuriems būtinas didesnis mechaninis atsparumas;

mašinas su horizontalia besisukančia šaudykle šiek tiek lengviau aptarnauti ir jose rečiau susipainioja apatinis siūlas, bet mašinose su vertikalia siūbuojančia šaudykle, dvigubas adatas (dekoratyvinėms tikslams) galima naudoti platesniame siūlės pločio diapazone;

kilpas greičiau apmėtysite su mašima, turinčia automatinį kilpos apmėtimo režimą, tačiau tik iki tam tikro kilpos ilgio (ilgesnėms kilpoms reikės naudoti pusiau automatinį režimą);

dekoratyvinės siuvinėjimo siūlės būna dviejų porūšių – atlasinės (piešinys užpildytas viduje zigzago dygsniais) ir elastinės - “eglutės”;

elektroninės mašinos patogesnės valdyme, kaip taisyklė turi daugiau bei įvairesnių siūlės tipų, o taip pat papildomų funkcijų;

visada galėsite įsigyti papildomas pėdeles ir jų dėka praplėsti mašinos galimybes ir pagerinti specialių siūlių kokybę.


Kodėl reikalingi overlokai ir kam jie skirti?

Аudinio krašto apmėtimo ir susiuvimo buitinės mašinos (overlokai) - tai mašinos kurios skirtos audinio krašto nupjovimui ir jo apsauginiam apdorojimui. Dažniausiai naudojamos siuvant irstančias medžiagas kad prailginti drabužių tarnavimo laiką.

Overlokas pirmiausiai nukerpa nereikalingą, atspurusią medžiagą, sujungia detales ir apmėto audinio kraštą (tai overloko operacija). Siūlai apgaubia medžiagos kraštą ir tokiu būdu sudaro apsauginę siūlę ir neleidžia detalės kraštui irti. Pats didžiausiais šių mašinų privalumas tai siūlių elastingumas, todėl šios mašinos yra nepakeičiamos siuvant trikotažinius gaminius.

Overlokai nepakeičia zigzago siuvimo mašinų, o tik papildo, suteikdamos galimybę atlikti tas siuvimo operacijas, kurių zigzago susiuvimo mašinos dėl savo konstruktyvių ypatumų neturi tokios galimybės atlikti.

Renkantis audinio krašto apmėtimo ir susiuvimo mašiną siūloma atsižvelgti į tai:

overlokai būna 3-ju, 4-iu arba 5-iu siūlų. 3-jų siūlų modeliai tik apmėto audinio kraštą, o 4-ių ir 5-ių siūlų tuo pačiu laiku ir sujungia detales. 4-ių ir 5-ių siūlų modeliai gali buti naudojami ir 3-jų siūlų režime, o kai kurie –ir 2-jų (tik detalių sujungimui su elastine grandinine siūle).

overlokai būna su plokščia ir cilindrine platforma (rankovių ir panašių sujungtų į cilindrą detalių apmėtimui).

papildomos overlokų panaudojimo galimybės – elastinės juostelės (gumytės) prisiuvimas, elastinio audinio raukimas ir kitos…

Kelių siūlų overloką geriau pirkti namams? Ar penkiasiūlį (ketursiūlį) overloką lengva paversti trisiūliu?

Penkiasiūlis overlokas nėra geriau negu ketursiūlis ir atvirkščiai. Penkiasiūlis su dviem siūlais susiuva, o dar su trimis - apmėto. Ketursiūlis iš karto susiuva ir apmėto kombinuotu dygsniu su keturiais siūlais. Taigi, penkiasiūlis ir ketursiūlis overlokai padaro truputi skirtingas siūles. Penkiasiūlis naudojamas gamyboje ten, kur reikalinga ypač stipri siūlė, kad sutaupyti laiką (per vieną žingsnį padarant dvi operacijas – susiuvimo ir apmėtimo).
Ir vienas ir kitas lengvai transformuojami į trisiūlį režimą – reikia išimti vieną adatą (penkiasiūliame – kairę), ketursiūliame galima ir kairę ir dešinę (priklausomai nuo to gausis arba siauresnė arba platesnė siūlė). Taigi, jei siūnate trikotažą, naudojate keturias siūlus, jei tekstilę – tris siūlus apmėtimui, o susiūnate galėsite su paprasta mašina.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Ramunė » 13 Bir 2011, 07:44

Jei namuose krebžda pelytė, prireiks mėtų ekstrakto - užlašinkite ten, kur nenorėtumėt, kad ji užsikabarotų... Aš mieliau dėčiau kokius spąstus ar kitokias priemones naudočiau, kad išvis jos atsikratyčiau.

katės reik :D

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 13 Bir 2011, 13:32

Jei turetum tokia,kaip mano Jackute,tai ji tau sugebetu parnest,paleist ir uzrietus uodega ismintu naujos aukos ieskot :lol: :mrgreen:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Ramunė » 13 Bir 2011, 18:47

Tai labai šauni kis-kis. Pati soti, rūpinasi šeimininkais :D O manoji Knopkė "medžioja" viską iš eilės pradedant uodais ir musėmis, baigiant gaspadoriaus pirštais ( jei tik sujuda) :lol:

Vartotojo avataras
Arūna
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2563
Užsiregistravo: 06 Geg 2011, 09:59
Pliusai: 47
Miestas: Vilnius

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Arūna » 15 Bir 2011, 12:03

*Svarbi taisyklė: niekada nevalgykime ir negerkime to, ko nemėgstame. Net
vandenį gerkime tik mėgstamą.“*Vaistiniai augalai buvo pirmieji natūraliausi vaistai žmonijos istorijoje –
ir nevadinkime to lengvu raganavimu. Fitologija – mokslas apie gydymą
augalais.Skauda galvą – šast piliulę už žando. Žmonės tapo sintetinių vaistų ir
maisto papildų vergais ir nepelnytai pamiršo nuo senovės vartojamas žoles.
Gyvename nesveikai, o paskui klausiame – iš kur tos ligos atsirado. Iš mūsų
pačių, ponios ir ponai. Fitoterapeutas, onkologas, profesorius Juozas Ruolia
pasakoja apie stebuklingas žolių galias ir vėžio prevenciją. Į Vilniaus
universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėją
fitoterapeutą, onkologą, profesorių Juozą Ruolią kreipiasi daugybė ligonių
ir jiems pagelbėjama sudarant žolių mišinius kiekvienam asmeniškai, gerina
gyvenimo kokybę po onkologinių operacijų ar spindulinio gydymo, kad vėžys
pamirštų kelią į jų kūno namus. Jo mažulytis kabinetas svaigiai kvepia žolių
mišiniais. Šis kvapas kur kas malonesnis nei mano kvepalų. J. Ruolia
pasakoja apie stebuklingas žolių galias ir vėžio prevenciją.*Apie savigydą*Savigydos rezultatai dažnai būna pražūtingi, – aiškina J. Ruolia. – Žmonės,
gerdami visokių papildų ir žolių – sidabražolių, ugniažolių, musmirių,
uždelsia, kol vėžys ar kita liga išplinta. Jokių vaistažolių nuo pirminio
vėžio nėra. Nesupaprastinkime ligų. Be gydytojų apžiūros nesiimkime gydyti
skrandžio uždegimo, opaligės, kiaušidžių uždegimo ir visų kitų. Pastebima
keista tendencija – vaistažolės tapo populiarios, bet žmonės jas vartoja
neatsižvelgdami nei į vaistininkų, nei į gydytojų patarimus. Pasiskaitę
vieną kitą knygą jie ima gydytis, kol opaligės, uždegimai komplikuojasi,
virusai išplinta. Pirmiausia reikia nueiti pas gydytoją, atlikti tyrimus, ir
jau tada šalia pagrindinių vaistų kaip papildoma priemonė gali būti
vaistažolės. Nepamainomos vaistažolės gali būti baigus radikalų gydymą, kad
liga nesikartotų.*Kaip plikyti žoles?*Žoles geriausia plikyti natūralios erdvinės sandaros vandeniu – šaltinio,
stalo. Čiaupo vanduo – ne toks geras. Yra rajonų, kur vanduo ne
jonizuojamas, o dezinfekuojamas chloru. Vandenį iš čiaupo svarbu užvirinti
metaliniame ar stikliniame virdulyje, o ne elektriniame, pagamintame iš
plastiko Kinijoje ar Korėjoje. Prancūzijos, Vokietijos mokslininkai
atkreipia dėmesį – kaitinama plastmasė tirpsta ir išskiria žalingų medžiagų.*Kasdienės arbatos*Dažna ponia keikia gydytoją, kad negelbėja jo skiriami vaistai
kraujospūdžiui sureguliuoti. Jūs niekada nesureguliuosite kraujospūdžio, jei
dažnai geriate juodąją arbatą ar kavą, kuriose yra daug kofeino. Šie gėrimai
visiems kelia kraujospūdį. Viena ranka vartojame atpalaiduojamuosius
vaistus, kita – skatiname tonusą. Juodąją arbatą keiskime žolelių arbatomis.
O dar geriau – nuo seno baltų gentyse buvusia arbatos tradicija – su
mėgstama uogiene: aviečių, žemuogių, vyšnių. Dar viena svarbi taisyklė:
niekada nevalgykime ir negerkime to, ko nemėgstame. Net vandenį gerkime tik
mėgstamą.*Medus*Vieną valgomąjį šaukštą medaus kasdien vertėtų suvalgyti. Ar nesate
alergiški medui, reikia tikrinti taip: atverskite lūpos vidinį kraštą ir
įtrinkite medaus, žiedadulkių, bičių duonelės. Jei po pusvalandžio neišbers,
nepatins ar neparaus, vadinasi, nesate alergiški medui. Kam vartoti cukrų,
jei yra medus ir fruktozė? Nepelnytai atstumtas ir pamirštas yra ir rudasis
cukrus, kuriame gausu papildomų angliavandenių, kitų medžiagų, kurios padeda
kasos veiklai. Organizme cukraus niekas tiesiogiai nepasisavina.*Kaip laikyti vaistažoles?*Vaistažoles reikia laikyti tik popieriniuose maišeliuose, o ne aklinuose
stiklainiuose ar metalo dėžutėse, nes kaipmat juose užsiveisia grybelių.
Šiems nereikia deguonies, todėl veši ir uždaruose induose. Tada su
vaistažolėmis žmogus gauna nemažą kiekį toksinų – grybelio nuodo. Galbūt tai
bus paskutinis lašas, kuris sukels vėžio procesus. Taip pat patarčiau
nevalgyti apipuvusių obuolių, kriaušių ar kitų vaisių. Išpjaustymas
negelbėja. Pavojingas ne tiek pats puvinys, kiek pražūtingos ir nuodingos
yra rizoiduose esančios medžiagos. Jos akiai nematomos. Atrodo, pusė obuolio
liko sveika. Tačiau taip nėra – obuolį būtinai išmeskite. Ant vaisių ir
daržovių pila daug amoniako trąšų, salietros, todėl jos greitai pūva. O
žmonės, išpjaustę sužalotus vaisius, daro kompotus ar sultis – tai lygu
savižudybei.*Apie sultis*Jei Dievulis sukūrė obuolį ar apelsiną vientisą, kodėl žmogus tyčiojasi iš
gamtos jį spausdamas? Išmeta naudingus pektinus, ląstelieną, o išgeria tik
vitaminais gardintą jų vandenį? Kodėl einame prieš gamtą? Dėl tinginystės,
puikybės ar kvailumo? Kur kas sveikiau valgyti visą vaisių. Fiziologų
apskaičiuota, kad mūsų audiniai ir organai per valandą vitaminų ir fermentų
iš sulčių pasisavina tiek, kiek jų yra viename gurkšnyje. Sergantiesiems
vėžiu nepatarčiau jų gerti daugiau nei gurkšnį per valandą. Jei išgėrėme kur
kas daugiau, organizmui, o kartu vėžio ląstelėms, sudarėme komfortą keletui
valandų. Vėžio ląstelės maitinasi visu paviršiumi, o somatinės ląstelės –
per kapiliarus. Kurios pasisavins daugiau veikliųjų medžiagų? Žinoma, vėžio
ląstelės. Kopūstų sultyse yra vitamino U, kuris pagreitina skrandžio
gleivinės atsikūrimą. Jos tinka opaligėms.*Imbieras*Imbieras tapo madingas. Ligonių, kurie suvalgo imbiero su medumi penkis
šaukštus, šlapime pastebėjau baltymo – tai reiškia, kad inkstai nesugeba jo
apdoroti. Imbieras – mums kiek neįprastas augalas, mūsų organizmas
nepripratęs prie jo. Nereikėtų jo visur dėti.*Hormonų bėdos*Kad vyrai nesnaustų lovoje „be darbo“, neduokite jiems apynių. Visi žinome,
kad alų geriantys vyrukai būna tingūs. Berniukams ir mergaitėms iki
subręstant neduokite gerti kmynų arbatos, daigintų grūdų, ženšenio ar bičių
pienelio, nes gali išsikreipti besiformuojanti hormonų pusiausvyra.*Vėžio prevencija*Reikėtų vaistinėje nusipirkti lakmuso popierėlių ir pasidaryti šlapimo testą
– pasižiūrėti savo PH. Būtų gerai, kad per 50 metų žmonėms šlapimo PH
vidurkis siektų 6,6. Mat pašarmėjusiame organizme nėra sąlygų susidaryti
vėžiui ir sumažėja terpė atsinaujinti buvusiam vėžiui. Ką daryti, jei PH yra
mažesnis? Gerkite vandenį. Litras – gerai. Pernelyg daug vandens
nepatartina, nes labai atskiedžiame fermentus ir nebelieka kuo virškinti
maisto. Tiksliau, vandens reikia tiek, kad palaikytume tą minėtą reikiamą
PH. Jei vanduo nepadeda, yra kitas būdas padidinti PH. Organinės rūgštys,
esančios citrinoje, labai šarmina organizmą – ir tai yra vėžio prevencija.
Sumalkite mėsmale citrinas ir sumaišykite su medumi. Beje, prieš tai
citrinas gerokai pašveiskite su soda ir vandeniu, pamirkykite sodos
vandenyje, nes jos gausiai nupurkštos herbicidais. Kasdien išgerkite keletą
šaukštų šio mišinio.*Maistas*Rytų kultūros šalyse beveik nėra žarnyno, krūtų ar genitalijų vėžio, nes ten
valgo taip: trys dalys daržovių ir viena dalis mėsos. O pas mus atvirkščiai
– daržovių tik pėdsakai... Dominuoja mėsa ir miltiniai patiekalai ir namie,
ir restoranuose. Taip aliname organizmą ir skatiname jo destrukciją.
Išmetame apelsino ląstelieną, o ryjame chemiškai rūkytą dešrą nė nenulupę
odos – su visais kancerogenais. Visos mėsos yra išmirkytos chemikaluose –
rūkymo kvapas ir skonis tik imituojamas chemikalais. Jei nėra daržovių,
vargšės kepenys vargsta nelygioje kovoje su kepsniais. Tada kasomės pakaušį
– iš kur atsirado vėžys? Nes buvome kurti ir akli.
Sveikas yra porėtas maistas. Prie kepsnio geriau valgyti kietesnę augalinę
ląstelieną – agurkų, česnako, arbūzo, pomidorų. Ir gerai sukramtykime.
Maistas turi būti gerai sustruktūrintas, suvirškintas virškinimo sultimis.
Daug važinėjantieji, neturintieji sąlygų sveikai maitintis kenčia nuo
skrandžio erozijos, opų. Todėl patarčiau valgyti avokadų. Jose esančios
medžiagos labai saugo gleivinę. Jie tinka ant bet kokio sumuštinio.
Suvalgyto maisto virškinimui užtikrinti svarbu reikiamas skrandžio sulčių,
tulžies rūgščių kiekis. Šį darbą atlieka kartumynai, esantys kiaulpienėse,
pelynuose, puplaiškiuose. Anglijos karalienės dvaras turi sulčių tradicijas
– darosi kiaulpienių sulčių. Pražydusias kiaulpienes reikia sumalti mėsmale
ir užpilti lygiomis dalimis degtine. Šaukštas prieš valgį. Deja, žmonės
nesusirūpina, kad nuolat pučia pilvą ar jaučia sunkumą skrandyje.
Nesupranta, kad sutrikusi bakterijų pusiausvyra gali sukelti rimtų ligų.*Laisvieji radikalai*Per medžiagų apykaitą organizme susidaro laisvųjų radikalų – organinės
kilmės medžiagų, pusiau angliavandenių, pusiau riebalų, vandenilio,
deguonies darinių be vieno elektrodo. Jie lekia į kitus audinius, ląstelių
membranas ir iš ten „pavagia“ po elektrodą. Taip lieka „skylučių“, kurias
užima trombocitai ar cholesterolio dariniai. Puiki priemonė laisviesiems
radikalams naikinti – svogūnai, jų laiškai, petražolės, salierai, gelsvės,
mairūnai, visos ankštinės daržovės, topinambai. Topinambuose yra nuostabios
kompozicijos antioksidantų. Geras antioksidantas yra alyvų aliejuje keptos
morkos, nes taip organizmas geriau pasisavina karatenoidus. Rytų Azijos
šalyse vėžio profilaktikai vartojamas lydytas sviestas. Jei riejatės,
nervinatės, negeriate vandens, rūkote kas dvi valandas, jei valgote mėsą be
daržovių, jei imunitetas silpnas – užkemšate organizmą, todėl vakare reikėtų
išgerti aspirino ar vitamino „Triavit“, kad paskystintų kraują.*Stresas*Nervų ląstelė, dirbanti keturiais etatais, turi būti aprūpinta gliukoze. Jei
organizme gliukozės nėra, o nervų ląstelei jos reikia, ji lieka be
energijos. Dažnai iki nakties dalyvaujame bohemiškuose vakarėliuose, rytais
lekiame į darbą, ten riejamės. Šiandien ryte mačiau merginą: vienu metu
vairuoja, rūko, geria vandenį ir kalba telefonu. Apsaugok nuo tokio
gyvenimo, Viešpatie. Nesekinkime nervų ląstelių. Jei dirbame protinį darbą,
turime vartoti daugiau angliavandenių, jei fizinį – riebalų.*Moralas*Jei Dievas apšviestų žmonėms protą ir jie grįžtų prie mitybos įpročių kaip
prieš penkiasdešimt metų, ligų būtų perpus mažiau. Paprasti produktai,
kuriuos valgėme nuo amžių, yra nepakeičiami. Bet žmonės tingi augintis savų
daržovių, prieskoninių žolių. Juk nėra sunku pasisėti sode ar balkone ir
visą vasarą skainioti ežiuolę imunitetui stiprinti ar melisą, mėtą nervams
nuraminti. Užuot ant palangės pamerkę į vandenį svogūną, jo nusiperka
prekybos centre ir ištiesę kojas žiūri muilo operas.

Vartotojo avataras
Neri
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1727
Užsiregistravo: 10 Lap 2009, 00:08
Pliusai: 1

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Neri » 19 Bir 2011, 13:00

:help: Praejusia savaite pirkau Norfoje manus, idejau i stiklini inda skirta biriems produktams. Siandiena pasiurpau pamaciusi pavirsiuje kaip voratinkliu uzdengta tokiais gumuliukais. Naudoti bijojau, ismeciau, o ka daryti, kad neatsirastu.
Kai manęs pasaulyje yra mažiau, tai daugiau pasaulio atsiranda manyje...''

Vartotojo avataras
Arūna
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2563
Užsiregistravo: 06 Geg 2011, 09:59
Pliusai: 47
Miestas: Vilnius

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Arūna » 20 Bir 2011, 11:06

Nieko nedaryt- jie jau iš sandėlių tokius pasiima

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Tutsi » 20 Bir 2011, 11:17

taip, tokius parsinesam jau ir laikimo indai cia nekalti :roll:

Vartotojo avataras
Isia
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2235
Užsiregistravo: 29 Geg 2007, 23:22
Pliusai: 41
Miestas: svetimas kraštas

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Isia » 20 Bir 2011, 12:13

kokių tik prekių nesudeda ir neatveža į prekybos centrą. Viena bendradarbė valė saldainių dėžes, kuriuos buvo sulipusios, išbėgusios, viduj, tikėtina, kad iš saldainių nieko nelikę. Sandėliuose prekės gavo karščio ir išsilydė saldainiai... ir pardavinėk žmogau tu gerą daiktą.
Aš kai fasavau zefyrus, dėžę prapakavus (ji įtartinai buvo supakuota apsukta plėvele), radau prakastus zefyrus.
o su kruopom ir man taip yra buvę. Niekad nežinai kiek laiko visos prekės prabūna sandėliuose, kol patenka ant mūsų stalo...

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Ramunė » 21 Lie 2011, 08:30

Kad prarastume kuo mažiau naudingųjų medžiagų, reikia laikytis tam tikrų rekomendacijų:

Daržovės

* Verdamos daržovės turi būti visiškai apsemtos vandeniu. Jeigu daug sultinio išgaravo, nepilkite į jį šalto vandens. Su juo į sultinį patenka deguonies, ardančio vitaminą C. Dėl tos pačios priežasties puodą reikia uždengti dangčiu.

* Jeigu į sriubą dedate šaldytų daržovių, jų prieš tai neatšildykite.

* Kuo trumpiau daržovės būna vandenyje, tuo daugiau jose išlieka vitaminų. Todėl dėkite jas tik į verdantį vandenį ir nepervirkite.

* Nevirkite visų produktų vienu metu. Mėsa gerai išverda per valandą, bulvėms apkanka 20 minučių. Sudėtos kartu su mėsa, jos pervirs ir praras beveik visus vitaminus.

* Geriausia maistą gaminti garuose, neaukštoje temperatūroje, taip daržovės išliks sultingos ir nepraras vertingųjų medžiagų. Tačiau net ir praradusios dalį vitaminų, daržovės vis tiek išlieka naudingos žmogaus organizmui. Jose yra daug ląstelienos ir pektinų, kurie mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje ir gerina virškinimą.

Vartotojo avataras
juuurate
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2478
Užsiregistravo: 05 Geg 2011, 09:11
Pliusai: 34
Miestas: Utena

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė juuurate » 31 Rgp 2011, 17:21

Na ir patarimų čia gerų prisiskaičiau 038 038 038 038 038 038 AČIŪ MERGYTĖS 038 038 038 , tikrai daug ko nežinojau :lol: :lol: :lol:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 18 Spa 2011, 15:55

Kur dėti lapus?

Iš nukritusių rudeninių lapų galima pasidaryti puikaus komposto, kurį mėgsta gėlės ir kiti augalai.

Lapus galima kompostuoti maišant su durpėmis ir mėšlu kompostinėse ar tiesiog sukrovus į krūvas. Lapai perpūva ir sukrauti į didesnius sintetinius maišus, pavyzdžiui, į tokius, kokiuose ūkininkai transportuoja trąšas. Puikiu kompostu lapai virsta maždaug per metus. Per tą laiką juos reikėtų keletą kartų perkasti, neužmiršti palaistyti.

Kai kurios gėlininkės sugrėbtus lapus rudenį panaudoja ruošdamos duobes, į kurias pavasarį sodina jurginus, kanas ir panašias rūsyje žiemojančias gėles. Rudenį numatytoje vietoje iškasamos didesnės nei įprastai duobės ir į jas pridedama lapų, sluoksniuojamų su žemėmis (paskutinis sluoksnis užberiamas žemių). Pavasarį į šias duobutes pasodintos gėlės vešliai auga ir gausiai žydi.


Si ir kita naudinga informacija- http://www.lrytas.lt/-13188010651318382 ... darbai.htm
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 20 Bir 2012, 22:58

Neradau kur patalpint,tai dedu cia,nes laaabai patiko ideja 038
Prikabinti failai
show_fotoCA34BWEJ.jpg
show_fotoCA34BWEJ.jpg (28.79 KiB) Peržiūrėta 9898 karus(ų)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Ramunė » 21 Bir 2012, 08:22

Va čia tai liuksusinė idėja 038

Vartotojo avataras
Laurela
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1464
Užsiregistravo: 17 Lap 2011, 14:34
Pliusai: 44
Miestas: Ireland

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Laurela » 21 Bir 2012, 12:39

jau buvau kazkur macius tokia laiptu ideja, man ji super! tik beda,kad pas mane taip neina igyvendint :(
Su Meile - www.laurela.eu

Vartotojo avataras
sofe
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1091
Užsiregistravo: 06 Geg 2011, 13:24
Pliusai: 0
Miestas: Vilkaviskis -uk

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė sofe » 21 Bir 2012, 16:10

o kaip blakes naikinti? gal zinote,pastebejau dvi skraidancias,ir baime apeme,kad neisiveistu 064 064 064 064
Aš esu toks protingas, kad kartais pats nesuprantu nė vieno žodžio, ką sakau. (Oscar Wilde)

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Ramunė » 21 Bir 2012, 17:45

Yra tokie indeliai Senukuose, maximoje, net ir norfoj mačiau. Prasuki, padedi ir padeda. Ir kvapo bjauraus nėra.

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė Nicole » 21 Bir 2012, 19:10

Gal ten pas tave kandys?Blakes berods neskraido :roll:

Blakės. Blakės nebijo šalčių, bet miršta nuo karščio. Todėl lengvai prieinamas blakių susibūrimo vietas išplikykite verdančiu vandeniu, o kitas- patepkite žibalu, actu, amoniaku, terpentinu.


Kandys. Kandžių nebus, jei sistemingai ir kruopščiai valysite butą , 3-4 kartus per metus peržiūrėsite nenaudojamus daiktus, nelaikysite senų daiktų su naujais. Storus vilnonius, kailinius ir velrinius gaminius laikote ilgiau nenaudojamus, tai tarp jų pabarstykite tabako. Kai ruošiate sudėti sezoninius drabužius į specialius maišus ar lagaminus, pirmiausia juos palaikykite keletą valandų saulės atokaitoje, išmuškite iš jų dulkes. Veikiami saulės spindulių kandžių kiaušinėliai žūsta. Kandys veisiasi ne tik drabužiuose, bet ir džiovintuose vaisiuose, grybuose, miltuose, konditerijos gaminiuose. Maisto produktus, kuriuose įsiveisė kandys reikia sunaikinti.

Tarakonai. Tarakonams labai nepatinka medžiagos, kurios skleidžia laurų lapai ir agurkų žievė.šis kavpas nubaido juos.

Skruzdės. Efektyvus būdas skruzdėms naikinti – mielės.paiimkite gabalėlį mielių, ištrinkite su šaukštu cukraus ir šlakeliu vandens. Masalą sudėkite į tuščias dėžutes ir pusiau praviras išdėliokite skrusdžių pamėgtose vietose. Po kelių dienų skruzdės išnyks. Kartais skruzdės įkyri ne tik namuose bet ir daržuose.Ant skruzdžių takelių išdėliokite pomidorų lapų ar česnako skiltelių.

Pelės. Aliejaus kvapas vilioja peles. Į 0,5 litro talpos indą įpilkite apie 100g aliejaus ir pastatykite pelių pamėgtoje vietoje. Jos įlenda į indą, o išlipti nepajėgia.

Saltinis: http://www.366.lt/index.php?option=com_ ... &Itemid=12
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vijole1972
Fanatas
Fanatas
Pranešimai: 641
Užsiregistravo: 28 Spa 2011, 14:36
Pliusai: 10
Miestas: Ukmergė

Re: Naudingi patarimai apie viska...

Standartinė vijole1972 » 21 Bir 2012, 20:16

Nicole rašė:Kartais skruzdės įkyri ne tik namuose bet ir daržuose.Ant skruzdžių takelių išdėliokite pomidorų lapų ar česnako skiltelių.
o ką daryti jei tos skruzdės gyvena ten kur auga pomidorai ir joms nė motai tie lapai :evil:
tai persakičiau gerą būdą 100gr trotilo tai ne tik skruzdės išbėgios, bet ir kaimynai :mrgreen: :mrgreen:

Skelbti atsakymą