Apie antsvorį...

Ar laikotės, ar kada nors laikėtės dietų ir ką apie jas manote?

Moderatorius: Lilina

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 19 Sau 2008, 18:59

Lilina rašė:Man duokit, man trūksta :D
kaip gerai,kai norinciu atsiranda :roll:

Vartotojo avataras
vasara
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Pranešimai: 463
Užsiregistravo: 25 Spa 2007, 12:29
Pliusai: 7
Miestas: suvalkija

Standartinė vasara » 20 Sau 2008, 13:04

Lilina rašė:Man duokit, man trūksta :D
Kaip tau gerai..................o,kad galėčiau atiduoti :(

Svečias

Standartinė Svečias » 20 Sau 2008, 13:50

Lilina rašė:Man duokit, man trūksta :D
Lilina,
viena mano pažįstama per kelis mėn laisvai tuos 5 kg numetė.Bet būdas -truputėlį sadistiškas :pirmadieniais ji NIEKO nevalgo -tik vandenį geria...
Sako, įpratus -visai faina, labai lengvai jaučiaisi.
...O į visokias tas dietas aš asmeniškai labai kreivai žiūriu.Juk ir taip aišku - valgyt reikia mažiau ir liesiau, o judėti -daug :twisted:
simka

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Standartinė Lilina » 20 Sau 2008, 17:52

Anonymous rašė:
Lilina rašė:Man duokit, man trūksta :D
Lilina,
viena mano pažįstama per kelis mėn laisvai tuos 5 kg numetė.Bet būdas -truputėlį sadistiškas :pirmadieniais ji NIEKO nevalgo -tik vandenį geria...
Sako, įpratus -visai faina, labai lengvai jaučiaisi.
...O į visokias tas dietas aš asmeniškai labai kreivai žiūriu.Juk ir taip aišku - valgyt reikia mažiau ir liesiau, o judėti -daug :twisted:
simka
Nu man ne numest, man priaugt būtų gerai :roll:
O badavimą ir aš retkarčiais praktikuoju.
Paveikslėlis

simka
Dalyvis
Dalyvis
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 02 Vas 2007, 22:51

Standartinė simka » 20 Sau 2008, 18:06

Lilina rašė: O badavimą ir aš retkarčiais praktikuoju.
Nepergyvenk -ateis laiks -sustorėsi tiek, kad ir pamirši liesa buvus :twisted: :twisted: :twisted: Aš iki maždaug 40 liesa kaip pagalys buvau, nors apetitu nesiskundžiau 8) O dabar... :evil:

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 16 Vas 2008, 11:27

5 svarbiausi maisto produktai trokštančioms sulieknėti

Kai kurie maisto produktai gali padėti sumažinti svorį. Galbūt girdėjote, kad brokoliai ir šilauogės padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų. Laimei, yra ir kitų, kur kas malonesnio skonio maisto produktų, kurie padės sumažinti svorį. Įtraukite šiuos produktus į kasdieninę mitybą ir pajusite kaip tirpsta nepageidaujami kilogramai.

Greipfrutai.

Ar kada bandėte greipfrutų dieta? Neretai greipfrutai apibūdinami kaip kovotojai prieš riebalus. Atlikti tyrimai parodė, kad suvalgius pusę greipfruto prieš kiekvieną valgį galima numesti svorio. Buvo ištirtas greipfruto, greipfruto kapsulių ir greipfruto sulčių poveikis. Gauti rezultatai įrodė, kad visi trys produktai turėjo įtakos svorio mažėjimui. Tačiau geriausių rezultatų pasiekė žmonės, valgantys tikrą greipfrutą. Pusė greipfruto turi tik 39 kalorijas. Be to, greipfrutai turi savyje medžiagų, galinčių apsaugoti nuo susirgimų vėžinėmis ligomis.

Sardinės.

Norint numesti svorio, reiktų nepamiršti į savo valgiaraštį įtraukti ir sardines. Visų pirma, sardinėse yra gausu baltymų, kurie padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, skatina medžiagų apykaitą. Antra, sardinės yra didysis omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, kurios ne tik stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, bet taip pat pakelia nuotaiką. (O kai jūs esate geros nuotaikos, mažiau trokštate nesveiko maisto!)

Moliūgai.

Ši daržovė yra ne tik pagrindinis Helovyno šventės akcentas, bet yra ir vienas iš svarbiausių produktų metant svorį. Moliūgai mažai kaloringi, 100 g turi tik 15 kilokalorijų. Moliūgų minkštimas skatina virškinimą. Daugybė tyrimų patvirtina, kad moliūgai yra naudingi sveikatai. Juos labai paprasta paruošti: galite pasaldinti, apibarstyti cinamonu, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje, ar pagardinti muskato riešutais bei migdolais.

Jautiena.

Kad ir kaip bebūtų, mėsa yra labai reikšmingas maisto produktas, net jei neturi savyje antibiotikų, steroidų ar hormonų. Valgydami jautieną išvengsite kai kurių sveikatos problemų, ji yra labai maistinga ir gerai virškinama. Jautienoje esantys baltymai skatina medžiagų apykaitą, ilgiau išlaiko sotumo jausmą, o tai slopina norą persivalgyti. Didžiulę naudą sveikatai turi joje esantys omega 3 riebalų rūgštys.

Žalioji arbata.

Šis natūralus svorio mažinimo stimuliatorius ne tik padeda lieknėti, žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų, ji gerina širdies sveikatą, padeda maisto virškinimui bei reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir kūno temperatūrą. Žalioji arbata skatina medžiagų apykaitą bei riebalų oksidaciją, tokiu būdu mažindama svorį. Gerkite šios arbatos kasdien, kad pagerintumėte savijautą ir atsikratytumėte nepageidaujamų kilogramų. Be to, žalioje arbatoje esantis teaninas skatina atsipalaidavimą, yra natūrali priemonė streso malšinimui.


Šaltinis: Parengta pagal Your Total Health

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 16 Vas 2008, 11:31

Kombinuotos iškrovos dienos

Iškrovos diena? Kaip nuobodu! Visą dieną graužti tik obuolius ar knebinėti ryžius – išties ne itin gurmaniška.

Jei taip atrodo ir tau – siūlome pasidaryti kombinuotas iškrovos dienas, kai leisi sau valgyti ir viena, ir kita. Taip ir tau nebus pernelyg nuobodu, ir organizmas vis dėlto išsivalys.


Ryžių ir obuolių diena

Per visą dieną suvalgomos 3 porcijos ryžių košės (1 porcija – 25 g ryžių ir 150 g pieno) ir 800-1000 g obuolių (gali būti švieži, kepti ar iš kompoto).


Varškės ir rūgpienio diena

Siūlomas valgiaraštis – 3 porcijos liesos varškės (1 porcija – 200 g) ir 3 porcijos rūgpienio (1 porcija – 200 ml).


Iškrova po švenčių

Na, o jei vis dar graužia sąžinė, kad per praūžusias šventes sugebėjai sušveisti visos savaitės maisto normą, nusiramink bent vieną dieną paskyrusi pošventinės iškrovos dienai. Šios dienos maisto kaloringumas ne toks jau mažas – 1100 kcal. Juk per šventes išsitampius skrandžiui pasmerkti save badmiriavimui būtų itin sunku. Tačiau angliavandenių kiekis čia minimalus, taigi pilve išsipūtusio baliono sindromą tikrai panaikins.

Pusryčiai
100 g fermentinio sūrio, 1 stiklinė juodos kavos, 1 šaukštelis medaus.


Pietūs
2 virti kiaušiniai, 1 stiklinė juodos kavos, 1 šaukštelis medaus.


Vakarienė
200 g liesos varškės, 1 stiklinė silpnos arbatos, 1 šaukštelis medaus.


Tarp kiekvieno valgymo išgerk mažiausiai po 2-3 stiklines negazuoto mineralinio vandens, kurį gali pagardinti griežinėliu citrinos. Jei negeri kavos – ją gali pakeisti juodąja arba matė arbata.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 18 Vas 2008, 12:33

Antsvoris ir ligos

Medikai teigia - antsvoris padidina riziką susirgti daugeliu ligų. Vadinasi, atsikračius nereikalingų kilogramų galima ne tik padailinti figūrą, bet ir sumažinti ligų riziką.Yra nemažai ligų, kurių lengviau bus išvengti, jei neturite antsvorio arba laiku susigriebsite ir jo atsikratysite.

CUKRINIS DIABETAS
Didžiausią pavojų susirgti II tipo cukriniu diabetu kelia nutukimas. Nustatyta, kad daugiau kaip 90 procentų juo sergančiųjų turi antsvorio. Tyrimai parodė, kad jei jiems pavyktų atsikratyti 5-10 procentų kūno masės (t.y. 100 kg sveriančiam žmogui numesti 5-10 kg), cukraus kiekis kraujyje savaime sumažėtų ir reikėtų mažesnių vartojamų medikamentų dozių.
PADIDĖJĘS KRAUJOSPŪDIS Jei kūno masė 20 procentų didesnė už normalią, padidėjusio kraujospūdžio rizika išauga net 8 kartus. Taigi jei turite antsvorio, pasistenkite jo atsikratyti. Net keli numesti kologramai kraujospūdžiui turi didžiulės įtakos.
STOROSIOS ŽARNOS VĖŽYS Pagal statistiką, kiekvienais metais šią nemalonią diagnozę išgirsta vis daugiau žmonių. Todėl nepraleiskite pro ausis medikų pastabos: storosios žarnos vėžio riziką galima sumažinti net 40 procentų, jei išlaikysite normalų kūno svorį ( nuo to labai priklauso žarnyno būklė). Įrodyta, kad kuo didesnis antsvoris, tuo didesnė rizika susirgti.
TULŽIES PŪSLĖS AKMENLIGĖ Turintieji didelį antsvorį šia liga serga šešis kartus dažniau nei liekni žmonės. Be to, nutukusius pacientus sunkiau gydyti.
SĄNARIŲ LIGOS Sergant sąnarių ligomis ypač svarbu nepriaugti svorio. Juk su kiekvienu nereikalingu kilogramu sąnariams tenka vis didesnis krūvis.
OSTEOCHONDROZĖ Didžiausias šios ligos, sukeliančios didžiulius stuburo skausmus, rizikos veiksnys - medžiagų apykaitos sutrikimai ir nutukimas. Todėl sergantiems osteochondroze ypač svarbi dieta, padedanti atsikratyti bent kelių nereikalingų kilogramų ir neleidžianti kauptis druskoms, kurios ilgainiui virsta ataugomis.
INSULTAS Jo tikimybė antsvorio turintiems žmonėms du kartus didesnė nei liekniems.
INFARKTAS Pagal statistiką, per 40 procentų infarktą patyrusių pacientų kūno masės indeksas yra didesnis nei 25. Medikai sako, kad net nedidelis antsvoris padidina infarkto riziką 1,5 karto. Be to, nutukimas apsunkina ir reabilitaciją po šios ligos.

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 20 Vas 2008, 12:08

Cukraus pakaitalai gali prisidėti prie svorio padidėjimo

Tiriant cukraus pakaitalą – dirbtinį saldiklį - paaiškėjo, kad šis populiarus produktas turi įtakos svorio augimui.

Tyrėjai praneša, kad sacharinas pailgino žiurkių gebėjimą kontroliuoti jų apetitą. Tačiau dirbtinės saldiklio grupės paneigė šiuos rezultatus, patvirtindamos, kad tai nebūtinai tinka ir žmonėms. Be to, žiurkės, gavusios dirbtinai pasaldintą jogurtą, priaugo daugiau svorio ir suvalgė daugiau maisto.

Žmonės dažnai liaujasi valgyti tuomet, kai dar nejaučia pilno sotumo jausmo, ir tik vėliau kūnas sugeria visas kalorijas, gaunamas iš valgio. Viena iš to priežasčių – mūsų įgyta valgymo patirtis ir įpročiai.

Tai yra nesąmoningas procesas, pagrįstas automatiniu organizmo įvertinimu, kiek energijos teikia vienas ar kitas maistas ir kada reikia nustoti valgyti. Tačiau, kai saldumas neturi tiek daug kalorijų, kūno virškinimo sistema yra supainiota, ir medžiagų apykaitos greitis neatitinka reikalingojo.

Bandymas buvo atliktas su žiurkėmis: vienoms buvo duotas paprastas jogurtas, kitoms – pasaldintas su gliukoze. Pastarosios suvalgė žymiai daugiau maisto ir priaugo daugiau svorio.

Tyrėjai teigia, kad su žmonėmis šis tyrimas dar neatliktas, nes reikia pakartoti esamus tyrimus su žiurkėmis. Kita problema – daugelis žmonių jau yra susidūrę su dirbtinų saldiklių naudojimu.

Tačiau kiti mokslininkai teigia, kad šis tyrimas nieko vertas, kadangi jis neturi jokios pagrindo moksle ir jokio ryšio su žmogaus patirtimi. Jie teigia, kad dirbtiniai saldikliai gali padėti prarasti svorį. Norint mesti svorį yra svarbu kalorijų derinimas ir fizinių pratimų derinimas.

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 20 Vas 2008, 12:11

Viduržemio jūros dieta ir jos nauda sveikatai

Viduržemio jūros dieta yra ne tiktai svorio mažinimo dieta, ji taip pat viena iš sveikiausių pasaulio dietų. Atlikti tyrimai patvirtina Viduržemio jūros dietos naudą sveikatai, ji sumažina vėžio ir širdies ligų susirgimų riziką.

Viduržemio jūros dieta yra senoviniais Viduržemio jūros regiono žmonių valgymo įpročiais paremta dieta. Šios dietos receptai yra paprasti ir lengvai paruošiami. Tai nėra griežta dieta, labiau valgymo filosofija. Rekomenduojama valgyti ramiai, neskubant, pailsint. Laikantis Viduržemio jūros dietos, valgoma daug vaisių ir daržovių, ankštinių kultūrų, kruopų bei žuvies, saikingai vartojama vyno.

Viduržemio jūros dieta pagrįsta 7 paprastomis maisto kategorijomis:

* Švieži vaisiai (obuoliai, kriaušės, uogos, apelsinai, citrinos)
* Daržovės (pomidorai, pipirai, česnakai, svogūnai, baklažanai, cukinijos)
* Ankštinės kultūros (ypač pupos)
* Makaronai ir duona
* Mėsa (ypač žuvis, paukštiena, triušiena)
* Raudonas vynas
* Pienas ir sūris (avies)

Tipiškas Viduržemio jūros dietos dienos mitybos pavyzdys:

* Pusryčiai
* Užkandžiai (11val.)
* Pietūs
* Užkandžiai (18val.)
* Vakarienė

Laikydamiesi šio valgymo principo, sumažinsite alkio pojūtį ir pagerinsite medžiagų apykaitą.

Pagrindinė šios dietos esmė yra tinkamai pasirinkti lėkštės turinį. Tai reiškia, kad patariama valgyti gerai subalansuotus patiekalus. Pavyzdžiui:

* Makaronai su pupomis (skaidulos, angliavandeniai ir baltymai)
* Pica (daržovės, baltymai ir angliavandeniai)
*Graikiškos salotos (daržovės ir vaisiai)

Kuo Viduržemio jūros dieta yra tokia svarbi mūsų sveikatai? Atsakymas yra paprastas: ją sudarantys maisto produktai turi savyje sveikatai naudingų elementų. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti polifenolis. Obuoliai bei raudonas vynas yra didieji polifenolio šaltiniai. Polifenolis yra stiprus antioksidantas, naikinantis laisvuosius radikalus ir padedantis žmogui būti sveikam, apsaugo nuo senėjimo bei chroniškų susirgimų. Mitybos racioną papildę natūraliais vaisiais, sumažinsite širdies ir kraujagyslių ligų pavojų. Šviežių vaisių valgymas kasdien padeda išvengti vėžio ir kitų ligų.

Nauji tyrimai patvirtina, kad obuolių valgymas padeda sumažinti vėžio ląsteles. Yra žinoma, kad obuoliai:

* Gali sustabdyti prostatos vėžio ląstelių vystimąsi
* Sumažina plaučių vėžio pavojų
* Stabdo pūslės vėžio vystimąsi

Kitas didysis polifenolio šaltinis Viduržemio jūros dietoje yra raudonas vynas. Prancūzų tyrinėjimai rodo, kad polifenolis vaidina svarbų vaidmenį širdies cirkuliacinėje sistemoje. Reikiamas organizmui kiekis polifenolio yra 1 stiklinėje raudonojo vyno.

Šaltinis: Parengta pagal Natural News

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 20 Vas 2008, 12:12

Atlikti tyrimai parodė, kad brokoliai naudingi ir širdžiai

Jau seniai žinoma, kad brokoliai yra naudingi sveikatai. Ši kopūstinė daržovė, savo biochemine sudėtimi ir maistinėmis savybėmis pralenkia kitas kopūstų rūšis. Brokoliai turtingi antioksidantais, vitaminais, taip pat vertingi dėl juose esančių skaidulų, kurios gyvybiškai svarbios kovojant su skrandžio vėžiu. Brokoliai gerina virškinimą, stimuliuoja imuninę sistemą.

Nauji tyrimai patvirtina, kad brokolių valgymas gali apsaugoti nuo širdies sutrikimų.

Konektikuto universitete mokslininkai atliko tyrimą su gyvūnais. Mėnesį laboratorijos žiurkėms buvo duodamas brokolių ekstraktas ir stebima kaip veikia jų širdies darbas. Palyginti su kitomis žiurkėmis, kurios buvo šeriamos įprastu maistu, brokoliais maitintų gyvūnų širdys funkcionavo geriau, sumažėjo širdies raumens sutrikimai dėl deguonies trūkumo. Apsauginį brokolių efektą, anot tyrinėtojų, galima paaiškinti tuo, kad jie turi tam tikrų medžiagų, stimuliuojančių baltymo tioredoksino susidarymą. Šis baltymas yra itin svarbus siekiant apsaugoti ląsteles, kai sutrinka širdies raumens aprūpinimas krauju.

Taigi, jei norite išvengti daugybės ligų bei pagerinti savijautą, nepamirškite įtraukti į savo valgiaraštį ir brokolių.


Šaltinis: Parengta pagal Science Daily

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 20 Vas 2008, 12:14

Gazuotų gėrimų vartojimas gali sukelti širdies ligas

Gerdami karbonizuotus gėrimus galime padidinti pavojų išsivystyti širdies ir kraujagyslių ligoms. Tai patvirtina tyrimo rezultatai, publikuoti Amerikos širdies asociacijos žurnale „Circulation“.

Atlikto tyrimo metu mokslininkai ketverius metus stebėjo 9 tūkst. tyrimo dalyvių, kuriuos sudarė vidutinio amžiaus moterys ir vyrai.

Tiems žmonėms, kurie išgerdavo vieną ar daugiau gazuoto vandens gėrimo kasdien, tikimybė atsirasti metaboliniam sindromui buvo 48 proc. didesnė, negu tiems, kurie suvartojo šių gėrimų mažiau. Metabolinį sindromą neretai lydi visa eilė jam būdingų simptomų ir sutrikimų, padidėja širdies ir kraujagyslių ligų pavojus.

Išgėrus vieną ir daugiau angliarūgšte prisotintų gėrimų atsiranda šie simptomai: 32 proc. padidėja HDL („gerojo“ cholesterolio) sumažėjimo tikimybė, 31 proc. padidėja nutukimo rizika, 25 proc. didesnis pavojus padidinti trigliceridų kiekį kraujyje ar išsivystyti hiperglikemijai.
Šie simptomai įspėja apie sveikatos sutrikimus bei padidėjusį pavojų susirgti širdies ligomis.

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Standartinė Lilina » 20 Vas 2008, 13:05

O kaip vyrą sukūdint???
Brač pilvą pradėjo augint. Ir dar aiškina, kad pilvas ne nuo alaus, bet ALUI :shock:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 20 Vas 2008, 13:09

pas maniski ta pati problema :evil: O alaus neatsisako,nors tikroji priezastis ne alus,bet visi uzkandziai prie alaus :!:

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 20 Vas 2008, 14:43

7 priežastys atsisakyti saldumynų

Šokoladas, saldainiai, pyragaičiai, bandelės, spurgos... Kiek pasaulyje yra saldžių pagundų... Kartais tiesiog neįmanoma atsakyti sau pasilepinti saldžiu maistu. Vis dėlto visur reikia žinoti saiką – juk be sugedusių dantų ir pasikeitusios figūros, saldumynų mėgėjų laukia ir kitos sveikatos problemos. Papasakosime apie visus pavojus, tykančius smaližių.
Žinoma, be saldžių produktų visiškai apsieiti neišeina – juose yra angliavandenių, gyvybiškai svarbių organizmo funkcionavimui. Mūsų ląstelės visiškai priklauso nuo reguliaraus angliavandenių patekimo į organizmą, juk jie suteikia energijos. Be to, cukrus padeda gamintis serotoninui – „laimės hormonui“. Tačiau jei meilė saldumynams virsta manija, gali kilti rimtų sveikatos problemų, perspėja portalas passion.ru.
Pastaruoju metu mokslininkams pavyko sužinoti daug naujų dalykų apie saldumynų žalą.

Šalutiniai „saldaus gyvenimo“ poveikiai


Nevaisingumas
Naujas tyrimas, kurį atliko Harvardo universiteto specialistai, parodė, kad didelio saldumynų kiekio vartojimas veikia testosterono ir estrogeno gaminimąsi. Cukrus padidina lipidų, kuriuos gamina kepenys, lygį, o jie savo ruožtu sumažina specialaus baltymo SHBG lygį. Būtent SHBG atsakingas už testosterono ir estrogeno kiekio kraujyje pusiausvyrą. Panašaus pobūdžio disbalansas galiausiai gali sukelti nevaisingumą.

Pienligė
Damos, negalinčios atsisakyti tortuko ar šokolado, dažniau kenčia nuo pienligės (urogenitalinės kandidozės). Pienligės atsiradimo priežastis – Candida rūšies grybeliai. Jų yra praktiškai kiekvieno žmogaus organizme, tačiau liga atsiranda tik tuomet, kai jų tampa pernelyg daug.Dažniausiai tai atsitinka vartojant antibiotikus, tačiau išprovokuoti padidėjusį grybelių aktyvumą gali ir maistas, kuriame gausu angliavandenių – t.y. saldumynai.

Žarnyno vėžys
Amerikiečių mokslininkai perspėja, kad liūdna saldumynų vartojimo pasekmė gali būti ir vėžys. Didelio saldumynų kiekio vartojimas priverčia organizmą aktyviai gaminti insuliną – tai gali išprovokuoti piktybinių darinių atsiradimą žarnyne. Tokią išvadą padarė gydytojai, stebėję kelis tūkstančius moterų.

Saldumynai pražūtingi smegenims
Itin didelį susirūpinimą specialistams kelia galimas pražūtingas saldumynų poveikis smegenims. Ispanų mokslininkai teigia: cukrus neigiamai veikia smegenis.Mokslininkai atliko bandymus su pelėmis dėl retos paveldimos ligos – Laforo sindromo. Sergant šia liga, glikogenas ima kauptis smegenų ląstelėse. Galiausiai kyla epilepsiniai priepuoliai, judėjimo pakenkimai, silpnaprotystė.Kad smegenų ląstelėse nesikauptų glikogeno, organizme gaminasi dviejų tipų baltymai. Už kiekvieną tų baltymų atsako tam tikras genas. Jei vienas genų pažeistas, atsiranda Laforo sindromas.

Cukrus ir protinės savybės

Kalifornijos universiteto mokslininkai priėjo įdomių tyrinėjimo išvadų. 803 mokyklose-internatuose ir devyniose nepilnamečių kolonijose jie atliko tyrimą. Iš šių vaikų mitybos raciono jie išėmė cukrų ir saldumynus, juos pakeisdami daržovėmis ir vaisiais.Rezultatai buvo neįtikėtini: vaikų pažymiai išaugo vidutiniškai vienu balu penkiabalėje sistemoje, o penkiasdešimt procentų visų protiškai atsilikusių vaikų pripažinti sveikais.

Sutrumpėja gyvenimo trukmė
Cukraus pliusais ir minusais sveikatai susidomėjo ir mokslininkai iš Vokietijos. Jie nustatė, kad gliukozė gali sutrumpinti žmogaus gyvenimą – vidutiniškai dvidešimt penkiais procentais (tai lygu maždaug penkiolikai žmogaus gyvenimo metų). Vėlesnės vokiečių mokslininkų išvados buvo patvirtintos amerikiečių tyrinėtojų iš Kalifornijos.

Pavojai nėščiosioms
Dar vienas pavojus, susijęs su saldumynų vartojimu: angliavandenių perteklius nėščios moters racione gali išprovokuoti alergines vaikų reakcijas ir padidinti nervinės sistemos ligų vystymosi riziką.

Cukraus pakaitalai
Kai kurie žmonės, ieškodami geriausios alternatyvos cukrui, ima naudoti jo pakaitalus – jie ne tokie kaloringi, o skoninėmis savybėmis mažai skiriasi nuo „originalo“. Populiariausi cukraus pakaitalai – sacharinas, suklamatas, aspartamas, ksilitas ir sorbitas.Tačiau vartojant nesaikingai ir šie pakaitalai gali padaryti žalos. Pavyzdžiui, didelės sacharino dozės gali lemti piktybinių darinių formavimąsi – sacharino suvartoti rekomenduojama ne daugiau kaip keturias tabletes per dieną. Šalutinis suklamato ir aspartamo poveikis – alergija. Nelinksmas išvadas dėl sorbito neseniai pateikė britų specialistai. Jie įrodė, kad cukraus pakaitalas sorbitas (E420) gali sukelti žarnyno sutrikimus, skrandžio skausmus, viduriavimą. Itin didelis sorbito kiekis naudojamas gaminant kramtomąsias gumas, taip pat sorbitas įeina į kai kurių dantų pastų sudėtį
O ką daryti smaližiams, kurie neturi valios atsisakyti savo mėgstamų delikatesų? Svarbiausia tokiems žmonėms – žinoti saiką. Juk visos šios baisios pasekmės atsiranda tik piktnaudžiaujant saldžiais produktais.
Tačiau jei vis dėlto jaučiate, kad nepajėgiate atsisakyti įprasto torto ar pyrago gabalėlio, pasistenkite vadovautis šiais dietologų patarimais:

1. Pakeiskite cukrų medumi ir džiovintais vaisiais.
2. Apribokite gliukozės suvartojimą. Pereikite prie fruktozės ar laktozės (dideli jų kiekiai yra vaisiuose.
3. Stenkitės arbatą gerti be cukraus, o vietoje saldžių gazuotų gėrimų rinkitės mineralizuotą vandenį.

Kompromisas
Jei be saldumynų niekaip neapsieisite, pasistenkite nors rinktis mažiau kenksmingus saldumynus, pavyzdžiui:
• Medų. 100 g šio produkto yra paros geležies, magnio ir kalio dozė. Jei nesate alergiški, rinkitės medų. Jis pasižymi antibakterinėmis savybėmis, naudingas peršalus, esant nemigai. 100 g kaloringumas – 320 kcal.
• Marmeladą. Pektinas, kurio yra marmelade, labai naudingas – jis padeda pasišalinti iš organizmo toksinėms medžiagoms, net sunkiųjų metalų druskoms ir radionuklidams. Taip pat valo organizmą nuo blogojo cholesterino. 100 g kaloringumas – 290 kcal.
• Džiovintus vaisius. Juose gausu ląstelienos, geležies, magnio. Tai naudinga kraujagyslėms, širdžiai ir virškinimo traktui. 100 kaloringumas - 240-270 kcal.
• Zefyrus. Žinoma, ne pats naudingiausias desertas, bet geriau nei pyragėliai ir saldainiai. Zefyruose gausu baltymų, geležies ir fosforo. 100 g kaloringumas – 300 kcal.

Taigi apie saldumynų žalą jus perspėjome. Žinodami galimas potraukio saldumynams pasekmes, galime pasistengti jų atsisakyti. Prisiminkite aukso vidurio taisyklę – tuomet neteks gailėtis, persivalgius šokolado ar saldainių.

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 24 Vas 2008, 11:38

Taisyklės, kaip laikytis dietos

Dauguma moterų net nesusimąsčiusios, bet apimtos minties, kad tuoj atsikratys keleto kilgogramų neria stačia galvą laikytis dietų, neįvertinant kai kurių svarbių dalykų.

Bet kuri dieta – tai rimtas išbandymas jūsų organizmui. Ypatingai mažai kalorijų turinčios dietos. Ir norint gauti gerą rezultatą, įveikti šį sunkumą ir tuo pačiu nepakenkti savo organizmui, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.

Visų pirma, išsirinkite teisingą dietą. Kiekvieno žmogaus organizmas turi savo ypatumus, ir jei tinka vienam žmogui, tai dar nereiškia, kad tik ir kitam, jei vienam suteikė stulbinančius rezultatus, kitam gali ir pakenkti.

Atkreipkite dėmesį: kai kuriais atvejais laikytis dietos griežtai draudžiama. Visų pirma tai liečia nėščiąsias ir maitinančias moteris, taip pat vaikus ir paauglius, ypatingai lytinio brendimo metu.

Antra, dietai reikia pasiruošti – morališkai ir fiziškai. Dar dietos pradžioje jūs turite būti sveiki, norite labai labai sukūsti ir būti įsitikinusiems, kad šį kartą tikrai viskas pavyks.

Jei norite išlaikyti pačią sunkiausią dietą, nenutraukti jos, besilaikant dietos būti geros nuotaikos ir tikėti savo jėgomis, pateikiame keletą patarimų.

Neužmirškite, kad efektyviam lieknėjimui reikia palaikyti tam tikrą kalorijų kiekį, tačiau tuo pačiu reikia priversti organizmą aktyviau deginti sukauptus riebalus. Tam jums padės fizinis aktyvumas, masažas, vandens procedūros ir pirtys.

Jeigu dietos metu jūs pradėjote jaustis blogai, jau nekalbant apie tai, kad jūs rimtai apsirgote, tuoj pat nutraukite savo dietą, nes kaip bebūtų – sveikata svarbiau nei grožis.

Jokiais būdais nesilaikykite dietos ilgiau nei rekomenduojama. Jei per dažnai ir per ilgai laikysitės dietų, jų efektyvumas mažės, o rizika sveikatai didės.

Labai svarbu teisingai nutraukti dietą. Būtent šiame etape dažniausiai atsipalaiduojama ir tai teikia neigiamą rezultatą – staigiai priaugama svorio.

Ir galų gale, išlaikę dietos egzaminą ir teisingai ją nutraukę, būtinai laikykitės teisingos, subalansuotos ir sveikos mitybos – tai ilgalaikis jūsų geros svaikatos ir savijautos garantas.



Šaltinis: Parengta pagal Best-diet.ru

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:21

Apie dietas - be pagražinimų

Daugelis moterų, nurodydamos pagrindinę priežastį, trukdančią joms lieknėti, pamini savo darbą. Neigiami veiksniai, turintys įtakos kūno linijoms, – tai nepatogus darbo grafikas, didelis krūvis (neva nėra kada gaminti ar ieškoti pirkti dietinio ar sveiko maisto), netinkami pietūs, vakarėliai (atsisakyti vaišių būtų nepatogu) ir pan.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis dieta pateikiamas kaip maitinimosi režimas. Jeigu nusprendėte iš esmės pakeisti savo mitybos režimą, blaiviai įvertinkite visus garsiųjų dietų pranašumus ir trūkumus, nes jūsų pasirinktas maitinimosi režimas gali turėti neigiamų padarinių.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:21

Prancūzų dieta

Prancūzų dieta – tai energinio raciono sumažinimas iki 1 500 kkal, taip sumažėja ir riebalų bei angliavandenių dalis. Prancūzų dietos laikomasi 14 dienų pagal griežtą grafiką. Jos laikantis negalima vartoti cukraus, druskos, alkoholio, duonos ir kitų miltinių produktų. Tačiau kiekvienas turi individualių energinių poreikių, priklausančių nuo lyties, amžiaus, gyvenimo būdo, sveikatos būklės, paveldimumo ir kt., todėl visiems, norintiems sulieknėti, vargu ar galima rekomenduoti universalią maisto normą ir dietą, kurios pagrindas – kalorijų skaičiavimas.
Dėl energijos trūkumo organizmas pradeda kaupti varganas kalorijas, užuot eikvojęs jas ląstelėms atkurti ir atnaujinti. Taip organizmas greičiau sensta, o kūnas netenka stangrumo.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:22

Šviežių daržovių ir vaisių dieta

Šviežių daržovių ir vaisių valgymo pagrindėjas buvo šveicarų dietologas M. Bircheris-Beneris, teigęs, kad augalai kaupia gyvą saulės energiją. Augalų ląstelės skleidžia šią gyvą energiją, kurią perimame valgydami šviežią, ką tik paruoštą maistą. Termiškai apdorotas ar kitu būdu konservuotas maistas, išskyrus džiovintą, M. Bircherio-Benerio manymu, yra negyvas.
Ši teorija buvo kuriama XX a. pradžioje, kai mokslininkai turėjo gana miglotą supratimą apie vitaminus, mineralines medžiagas, biologiškai aktyvius komponentus, kurių turi augalai. Būtent tai ir lėmė sveikatą gerinančias šviežio maisto savybes, kurias bandyta priskirti saulės energijai.
Gydytojo M. Bircherio-Benerio klinikose šviežių daržovių ir vaisių valgymas buvo tik dalis išsamios sveikatos gerinimo programos, apimančios ilgalaikius pasivaikščiojimus Šveicarijos Alpėse, specialaus mineralinio vandens gėrimą, gydomąją gimnastiką, fizioterapiją. Vargu ar be šių sveiko gyvenimo būdo ir nuolatinio rūpinimosi sveikata priemonių vien tik šviežių daržovių ir vaisių valgymas galėtų būti vaistas nuo visų ligų.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:22

Maisto derinimas pagal Herbertą Šeltoną

Žymus amerikiečių mokslininkas H. Šeltonas, daugiau kaip 30 metų tyrinėjęs maisto poveikį žmogaus sveikatai, nustatė, kad, pradėjus tinkamai derinti maisto produktus, netrukus pagerėja sveikų ir ligotų, jaunų ir pagyvenusių žmonių sveikata. Tinkamai derinant produktus, išnyksta savaiminio apsinuodijimo tikimybė, sumažėja virškinamojo trakto sutrikimų. Pagal H. Šeltono teoriją visi maisto produktai skirstomi į tris grupes: pirmoji – baltymai ir riebalai (gyvuliniai ir augaliniai produktai), antroji – gyvieji produktai, trečioji – angliavandeniai.
H. Šeltono dieta grindžiama tuo, kad valgant skirtingų tipų maistą reikalinga skirtinga virškinimo aplinka – rūgšti arba šarminė. Baltymai, riebalai ir angliavandeniai, patekę į skrandį, negali būti normaliai pasisavinami, nes organizmas priverstas tuo pat metu išskirti ir rūgščius, ir šarminius fermentus, kurie neutralizuoja vieni kitus. H. Šeltono manymu, ypač blogai dera angliavandenių ir baltymų turintys produktai, pavyzdžiui, bulvės ir kotletai.
Jums būtų labai sunku laikytis šios dietos, jei kiti šeimos nariai maitintųsi taip, kaip buvo įpratę, tradiciškai. Šiuolaikinis gyvenimo tempas neleidžia rasti laiko valgyti taip dažnai, kaip tai rekomenduojama daryti.
Ilgiau laikantis šios dietos svarbu atminti, kad, jei pavalgysite nederinto maisto, sutriks jo pasisavinimas, nes virškinimo sistema jau bus atpratusi nuo jo. Kita vertus, psichologų tyrinėjimų duomenimis, įprasto skonio maisto produktų atsisakymas gali žmogų padaryti nepatenkintą, prislėgtą ar net sukelti depresiją.
Laikydamasis maisto derinimo dietos, žmogus maistą turi valgyti dažnai, bet nedidelėmis porcijomis, – tai gerokai palengvina virškinimą ir, žinoma, gerai veikia sveikatą. Be to, taip beveik neįmanoma persivalgyti, todėl išlaikomas normalus kūno svoris.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:23


Badavimas pagal Polį Bregą


P. Bregas sukūrė racionalios mitybos teoriją ir pritaikė ją praktikoje. Jo nuomone, racionali mityba yra svarbiausias veiksnys, padedantis išvengti ligų ir jas gydyti. Nuovargio, silpnumo, galvos skausmų, alergijų priežastis – organizmo užterštumas. Į pilnas šlakų ląsteles patenka mažai deguonies ir maitinamųjų medžiagų. Taigi mums visų pirma reikia išvalyti ir tik paskui pamaitinti organizmą. Svarbiausias sveikatos gerinimo veiksnys – sumažinti organizmo virškinimo sąnaudas ir pašalinti maisto intoksikacijas.
P. Bregas ir jo pasekėjai tvirtina, kad gydomasis badavimas reikalingas organizmui valyti nežalojant audinių ar ląstelių. Jų manymu, būtina ir naudinga badauti kartą per savaitę ir 7–10 dienų per tris mėnesius.
Įvairūs badavimo būdai iš tiesų organizmą daro sveikesnį. Žmogaus gyvenime pasitaiko laikotarpių, kai badavimas būna naudingas, pavyzdžiui, apsinuodijus maistu. Bet tai yra pačios gamtos sukurta būtinybė – tokiu atveju apetitas dingsta savaime, natūraliai.
Dirbtinis badavimas – ypač stiprus stresas organizmui, kurio reakciją sunku numatyti. Negalima pradėti badauti savo nuožiūra – būtina pasitarti su gydytoju, ypač jei žmogus turi sveikatos sutrikimų.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:23


Iškrovos dieta „Viena diena – vienas produktas“


Laikantis tokios lieknėjimo dietos, kiekvieną savaitės dieną siūlomas meniu, kurį sudaro vienas produktas. Pavyzdžiui, pirmadienis – mėsos diena: galima suvalgyti 450 g neriebios virtos mėsos, padalytos į keturias porcijas; antradienis – varškės diena: galima suvalgyti 600 g varškės ir 60 g grietinės; trečiadienis – vaisių diena, per kurią galima suvalgyti apie pusantro kilogramo vaisių; ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį valgomos košės – maždaug po 1,5 kg ryžių arba daržovių; sekmadienį galima valgyti bet kokį maistą savo nuožiūra. Kasdienė kalorijų norma, išskyrus sekmadienį, būtų apie 1 100 kkal.
Žmogaus, pripratusio kasdien valgyti įvairų maistą, organizmas, pradėjus maitintis vienu produktu per vieną dieną, patirs stresą. Nepaisant to, kad tokiame maisto produktų derinyje, koks būtų valgomas po vieną visą savaitę, yra visų žmogui būtinų skirtingų maisto medžiagų, vis dėlto tokia dieta neatitinka sveikos gyvensenos principų.
Vienąkart gaunamas didelis tam tikrų maisto medžiagų kiekis neišgelbės organizmo nuo jų trūkumo. Per dieną suvalgęs trigubą baltymų ar B grupės vitaminų normą, o kitą dieną – trigubą angliavandenių ar vitamino C kiekį, žmogus nepatenkina organizmo poreikių kitomis dienomis, t. y. perteklinė jų dalis pašalinama iš organizmo.
Netolygus medžiagų patekimas į organizmą blogina visų jo organų veiklą: baltymų diena – smūgis inkstams, riebalų – kepenims ir pan. Ilgiau laikantis šios dietos sutrinka baltymų, riebalų ir angliavandenių pasisavinimas, mineralinių medžiagų apykaita.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:24


Neprotingas badavimas


Dar blogiau sveikatai, kai maitinamasi laikantis principo „nieko nevalgau“. Ryte kažką paskubomis praryjate, tikėdamiesi, kad to užteks visai darbo dienai, vėliau leidžiate sau porą kartų išgerti saldžios arbatos su sausainiais ir pagaliau gerokai išalkę vakare prisikertate iki soties. Rezultatas – skrandžio opa ir kūno svorio problemos.
Jei norite turėti gerą figūrą, niekada nepamirškite taisyklingai ir reguliariai maitintis. Ryte, prie išeidami į darbą, būtinai papusryčiaukite. Jei pusryčiavote 7–8 val. ryto, privalote 13–14 val. papietauti, o jei pusryčiavote 10–11 val., pietaukite 15–16 val. Soti vakarienė galima tik tada, jei iki miego dar liko ne mažiau kaip 3 valandos.
Prieš susižavėdami idėja greitai numesti svorio, atminkite, kad bet kokios dietos pagrindinė sąlyga – dvasios ramybė. Maistas –ne vienintelis džiaugsmo ir nusiraminimo šaltinis.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Kov 2008, 10:24

Dietos pasirinkimas priklauso nuo kūno sudėjimo

Mokslininkų įrodyta, kad skirtingo sudėjimo žmonių nevienoda medžiagų apykaita, todėl jiems reikia laikytis ir skirtingos dietos. Yra keturi pagrindiniai moterų figūrų tipai. Teisingai nustačiusios savo tipą, galite kur kas greičiau numesti svorio.
G tipas. Šio tipo moterų figūra primena kriaušę: siauri pečiai, platūs klubai. Riebalai kaupiasi klubų, sėdmenų ir krūtų srityse.
Išbraukite iš savo valgiaraščio riebų ir aštrų maistą. Rekomenduojama dieta su ribojamu baltymų kiekiu, daug vaisių, daržovių, grūdinių produktų. Mėsą patartina pakeisti žuvimi ar paukštiena.
A tipas. Šio tipo moterims labiau būdingas atletiškas sudėjimas. Pečiai platūs, o kaklas, krūtinė ir liemuo – liekni. Klubai siauresni nei pečiai, todėl tokių moterų figūra panaši į trikampį. Jei šio tipo moterys turi antsvorio, riebalai pradeda kauptis viršutinėje kūno dalyje – ant liemens, rankų, pečių ir pilvo, o figūra tampa panaši į obuolį.
Tokio tipo moterims reikia maisto, kuriame daug angliavandenių (pavyzdžiui, bulvių, makaronų, duonos, įvairių košių, kukurūzų ir pan.), daržovių ir vaisių. Būtina vengti sūraus maisto, kuo mažiau valgyti mėsos. Naudingi yra neriebūs pieno produktai.
R tipas. Šio tipo moterys dažniausiai būna linkusios tukti nuo vaikystės. Jos apkūnios, stambaus sudėjimo. Riebalai kaupiasi beveik vienodai visame kūne. Šio tipo moterims būtina laikytis dietos, kuri skatintų medžiagų apykaitą. Joms rekomenduojamas maistas, kuriame yra daug baltymų (liesa mėsa, paukštiena, žuvis ir pan.). Medžiagų apykaita bus efektyvesnė, jei nevartosite pieno produktų.
T tipas. Tokios figūros vadinamos berniukiškomis: nedidelė krūtinė, siauri klubai ir pečiai, ilgokos kojos. Šio tipo liesokų moterų smailios alkūnės ir keliai, matomi šonkauliai. Jei tokios moterys turi per daug svorio, tai riebalai pirmiausia kaupiasi pilvo ir viršutinėje klubų dalyje.
Šio tipo moterims būtini trys sotūs valgymai per dieną su daug baltymų. Reikėtų vengti kavos, šokolado, cukraus, kurie ypač stimuliuoja skydliaukę. Laikantis dietos reikia valgyti daug baltyminio maisto, daržovių, saikingai – angliavandenių turinčių produktų.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 05 Kov 2008, 21:55

Norite numesti svorio? Valgykite pusryčius!

Norite sumažinti antsvorį? Pasirodo, jūsų mama buvo teisi: valgykite pusryčius. Minesotos Universiteto (JAV) mokslininkai 5 metų laikotarpiu tyrė daugiau nei 2000 paauglių, ir nustatė, jog tie, kurie reguliariai nevalgydavo rytais, svėrė apie 2,3kg daugiau už tuos, kurie valgė "patį svarbiausią dienos maistą".
Dar įdomiau yra tai, jog pusryčiaujantieji kasdien sudegindavo daugiau kalorijų nei kiti jų "kolegos".
"Gali atrodyti, jog tai prieštarauja logikai", pasakoja tyrimui vadovavęs Mark'as Pereira. "Tačiau nors jie suvalgė daugiau kalorijų, dar daugiau jų ir sudegino. Taip gali būti dėl to, kad tie, kurie valgė pusryčius, buvo aktyvesni ir ne tokie apsnūdę […]. Vaikai praleidžia pusryčius, nes jie nerimauja dėl galimybės priaugti svorio. Ironiška, tačiau tie, kurie tuo nesirūpina ir valgo pusryčius, paprastai sveria mažiau".
Apie 25 proc. tiriamųjų grupės dalyvių nuolat praleisdavo pusryčius. Ši tendencija ypač ryški tarp merginų.
Tikroji problema slypi ne pačiame maiste. Tinkamai ir reguliariai valgomas kokybiškas ir sveikas maistas yra gyvybiškai svarbu žmogui, ir ypač svarbu yra valgyti tinkamus pusryčius. Pavalgę pusryčius jūs jausitės geriau ir būsite energingesni, o tai reiškia, jog per dieną sudeginsite daugiau kalorijų.
Paaugliai nėra vieninteliai, kurie gautų naudos valgydami tinkamus pusryčius. Kembridžo Universiteto (Didžioji Britanija) atliktoje studijoje tirta 7000 vidutinio amžiaus Norfolke gyvenančių žmonių. Tyrimo metu nustatyta, jog tie, kurie rytais valgė daugiausia, priaugo mažiausiai svorio.

Vartotojo avataras
justuke
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1524
Užsiregistravo: 08 Sau 2008, 23:06
Pliusai: 56

Standartinė justuke » 06 Kov 2008, 13:41

O as valgau pusrytukus :P

Vartotojo avataras
Jacinta
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 5310
Užsiregistravo: 26 Spa 2007, 12:10
Pliusai: 80
Miestas: Klaipėda

Standartinė Jacinta » 06 Kov 2008, 13:45

As nevalgau :merg2: man nelenda rytais...

Vartotojo avataras
justuke
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1524
Užsiregistravo: 08 Sau 2008, 23:06
Pliusai: 56

Standartinė justuke » 06 Kov 2008, 13:47

As tai kaip tik ryte galiu zymiai daugiau prikirst negu per vakariene :roll: vakare man nelenda ir viskas :x vos bandele sulyst gali :lol: ar sumustinis koks :roll:

Vartotojo avataras
Jacinta
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 5310
Užsiregistravo: 26 Spa 2007, 12:10
Pliusai: 80
Miestas: Klaipėda

Standartinė Jacinta » 06 Kov 2008, 13:50

O man rytais taip... tik kavos puodukas ir viskas! :roll:

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 02 Bal 2008, 06:47

Ir per trumpas, ir per ilgas miegas didina antsvorį

Septynios aštuonios valandos miego yra gerai idealiam svoriui. Per ilgas ir per trumpas ramybės laikotarpis tuo tarpu gali sukelti antsvorį, rašo Kanados mokslininkai žurnale „Sleep".
Jie šešerius metus stebėjo 276 suaugusių asmenų miego trukmę ir svorį. Tie tyrimo dalyviai, kurie miegodavo 5-6 valandas, per minėtą laikotarpį priaugo 2 kg daugiau svorio nei tie, kurie, tysodavo lovoje 7-8 valandas.
9-10 valandų miegantys žmonės pasunkėjo 1,6 kg daugiau nei miegantys normalų laiką, parodė studija. Jos dalyviai buvo 21-64 metų amžiaus.
Trumpai miegantys asmenys 27 proc. daugiau rizikavo per šešerius metus priaugti 5 kg nei normaliai miegantys. Tarp miegalių ši rizika buvo 25 proc. didesnė.
Mokslininkai rekomenduoja visada eiti į lovą tuo pat metu, lovoje nesukti sau galvos dėl rūpesčių, gultis nealkanam, bet ir ne pilnu skrandžiu ir šešias valandas prieš miegą sunkiai nesportuoti. Miegamajame turi būti ramu, tamsu ir šiek tiek vėsu. Rytais taip pat reikia keltis tuo pat metu, pataria ekspertai.

Skelbti atsakymą