Vėlimas šlapiuoju būdu

Viskas apie velimą ir veltinį
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Tutsi » 05 Vas 2009, 01:41

aksele, cia turbut taves klausia :wink:

Vartotojo avataras
aksele
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1305
Užsiregistravo: 19 Lap 2007, 21:15
Pliusai: 5
Miestas: vln
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė aksele » 07 Vas 2009, 16:13

nemaciau kad manes klause :oops:
Omega,aciu,o kainos ivairios,kurie domina?

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 07 Vas 2009, 17:35

Gal kas vartėt šitą knygą ? http://vilnosfabrikas.googlepages.com/%C2%A0knygos
negalit atsiliepimų parašyt?
Varčiau šiandien knygyne, tipo aprašymas apie veltinį kitokią biški, tai ten pagrinde aplikacijos iš jau suveltos medžiagos. Tokias nesamonės aš dar mokykloj dariau.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
zuikaite
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1090
Užsiregistravo: 21 Lap 2006, 00:40
Pliusai: 3
Miestas: Barselona
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė zuikaite » 08 Vas 2009, 01:50

nu jus merginos ir darbingos!!! as tiek ideju turiu, bet vis neprisiruosiu. Tarp darbo, 2 uzsienio kalbu mokymosi, namu ruosos, namu darbu kazkaip laiko nedaug lieka poilsiui... tai kazkaip rankdarbiai paskutineje vietoje, nors taip nori daug dalyku prisigaminti. Ismokti velti, niekad nebandziau, bet labai viliojanciai atrodo. daryti paveikslus su kiausiniu lukstais, siuvinejimas kryzeliu, tapymas, siuvimas. Juk butas vis dar naujas (nors jau beveik 1,5 metu praejo, bet dekoraciju laaaabai nedaug. Tai liudnoka namie siek tiek.

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 08 Vas 2009, 15:46

kiek varcius tu knygu apie velima, man asmeniskai nieko blatno....manau internete ne prastesniu ideju galima prisisaudyti :roll:

svajoju kada tokia pasidaryti
Prikabinti failai
velta lempa.JPG
velta lempa.JPG (8.91 KiB) Peržiūrėta 8022 karus(ų)

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 08 Vas 2009, 15:53

truputi ideju
Prikabinti failai
WW710688z.jpg
WW710688z.jpg (32.37 KiB) Peržiūrėta 8016 karus(ų)
Gnoni-bobbles.jpg
Gnoni-bobbles.jpg (26.35 KiB) Peržiūrėta 8016 karus(ų)
merinoull11.jpg
merinoull11.jpg (6.87 KiB) Peržiūrėta 8016 karus(ų)

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 08 Vas 2009, 15:56

dar
Prikabinti failai
316301.jpg
316301.jpg (33.46 KiB) Peržiūrėta 8011 karus(ų)
316802.jpg
316802.jpg (27.1 KiB) Peržiūrėta 8011 karus(ų)
p1010038_1.jpg
p1010038_1.jpg (96.66 KiB) Peržiūrėta 8009 karus(ų)

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 08 Vas 2009, 15:57

Rankdarbis, pačių pasigamintas ir rankomis išglostytas, turi nepaprastą energiją. Vilna nuo seno naudojama lietuvių ir kitų šalių buityje kaip vertinga žaliava, iš kurios gaminama ne tik apranga, apavas, bet ir kilimai ar kiti daiktai kasdieninėms reikmėms. Mes jau seniai pamiršome kaimiškus veltinius, o kai kas jų gal nematė iš viso. Šiandien atgimsta vilnos vėlimo tradicijos, veltinio technika atlikti darbai prilygsta meno kūriniams, tik dabar veliam nebe veltinius, o įvairius papuošalus - sages, karolius, rankines, skrybėlaites, pirštines, kilimus ir dar daug ką. Veltinio papuošalais puošiasi ir iškilmingomis progomis, ir kasdien. Tai labai malonus, švelnus ir "šiltas" papuošalas. Veltinis gali būti veliamas iš įvairios spalvos vilnos, atrodo linksmai, originaliai, o pasiuvinėtas karoliukais ar liureksu - puikiai.
Norint gaminti papuošalus ar kitus gaminius iš vilnos, mums reikės kokybiškai sukarštos vilnos. Tai gali būti namie karšta ar pirkta vilna, svarbu, kad ji būtų kokybiška, tai yra vilnos pluoštas turi būti ilgas ir plonas. Naminę vilną galėsime nudažyti vilnai skirtais dažais įvairiomis spalvomis. Perkant naminę vilną, reikia žinoti, kad žiemos vilna daug minkštesnė, tankesnė, šilta pavilnė plonytė ir puri.
Naminė ar iš karšyklos gauta vilna nėra visai švari - ją reikia tinkamai išskalbti. Plauti vilną reikia tik su jai skirtomis plovimo priemonėmis, pvz., "Fermenta". Ji suskaldo riebalus bei prakaitą ir nevelia žaliavos, o tik dar geriau ją išpurena. Plauti vilnos skalbimo milteliais ar bet kokiomis kitomis šarmo turinčiomis priemonėmis negalima, nes vilna susivels anksčiau, negu mes norėsime. Išskalbtą ir išdžiovintą vilną ar išpurentus verpalus jau galime ruošti darbui.
Pats lengviausias papuošalas, kurį galime pasigaminti pačios, - veltinio karoliai.
Pirmiausia, turėdami švarių sukarštų vilnų (tinka ir putlūs verpalai, tik prieš tai juos reikia rūpestingai iškedenti), pasiruošiame tirpalą, kuris padės mums suvelti vilną. Dviem litrams vandens reikia apie 50 gr. (ketvirtis gabalėlio) ūkiško muilo. Veliama ūkišku muilu su tulžimi vilna dar ir nubąla, nes naminė vilna yra gelsvo atspalvio. Jeigu jautri rankų oda - galime naudoti ir vaikišką muilą: joks kitas netiks, nes paprastai į kitus muilus pridedama įvairiausių aromatinių ar kitų priedų.
Muilą sutarkuojame burokine trintuve į puodą, užpilame šiltu vandeniu ir palaukiame, kol muilas ištirps. Paskui indą su vandeniu užkaičiame ant viryklės. Nuolat pamaišome, kad muilas neprisviltų. Kai tirpalas įkaista beveik iki virimo, įpilame šaukštą druskos. Jeigu muilo pasiruošime daugiau, atšalusį jį po dienos kitos vėl galėsime panaudoti.
Prieš pradėdami darbą, pasiruoškime darbo vietą: stalą užklokime polietilenu ar drėgmės nebijančia klijuote, kad karštos pamuilės nesugadintų baldų paviršiaus. Pasiruoškime sausą rankšluostėlį, užsiriškime prijuostę.
Išsipeškime nedidelį gabalėlį vilnos ir abiem rankom, kiek galima standžiau, susukime vilnos kamuolėlį - tai labai svarbu: kuo tvirčiau ir geriau susuksime, tuo lengviau bus velti rutuliukus. Tvirtai laikydami, kad jis neišsileistų, atsargiai pamirkome labai karštame tirpale ir pamažu, neskubėdami, pradedame gniaužyti ir velti pirštų galais, nuolat nuspausdami muiliną vandenį ir vėl gniužulą mirkydami. Kad nenusidegintume rankų, vilnos kamuolėlį merkime į karštą vandenį, suspaudę jį pincetu. Neskubėdami vilnos kamuoliuką pirštų galais sukam - "masažuojam". Iš pradžių tai darome atsargiai, o paskui, kai pajuntame, kad mūsų kamuolys lygus ir veliasi, spaudžiame stipriau. Muilo perteklių nuo rankų, susidariusį veliant, nusišluostom sausu rankšluosčiu - patogiau bus velti.
Kuo muilo tirpalas bus karštesnis, tuo greičiau pasieksime norimą rezultatą ir tuo kokybiškesnį daiktą turėsime. Kad karoliukas taptų visai kietas, jį pabaigoje stipriai veliame tarp delnų. Kuo kamuoliukas tvirtesnis, tuo jo kokybė geresnė. Nukritęs ant grindų, jis atšoka, o ne ištyžta. Pasigaminę norimą kiekį karolių, išplauname juos po tekančia vandens srove, kad neliktų muilo, išdžioviname.
Belieka suverti ant storo siūlo norimo ilgio vėrinį.
Galime pasigaminti ir spalvotus veltinio karolius. Pasirenkam norimas spalvas ir veliam iš atskirų spalvų vilnos. Taip pat galime suvelti margą kamuoliuką - vienam karoliukui imame dviejų spalvų vilnos, stipriai sukame, leisdami pačiam pluoštui vyniotis spalvotomis sruogomis, kaip jis nori. Kiekvienas karolis gausis skirtingas, nepakartojamas. Galime verti be eilės, galime verti vieną vienspalvį, kitą margą ir t.t. Tai jau mūsų vaizduotės reikalas. Sėkmės!

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 08 Vas 2009, 16:00

cia irgi kazkieno patarimai kaip velti:

rutuliukui- iskedeni vilnele tokiomis permatomomis sruogelemis ir ja ivairiomis kryptimis lengvai susuki ir padarai mazdaug lauko teniso kamuoliuko dydzio, tada ta kamuoiuka letai po truputi drekini, kad visas persisunktu vandenuku(vandenukas vos siltas ir jokiu budu ne karstas) ir kai jis jau persisunkia, kita ranka muiluoji paprastu vaikisku muilu be jokiu priedu ir lengvai ta rutuliuka masazuoji. Jokiu budu jo nespausti kol nesusiformuoja tokia lyg plutele. Neissigaskite jeigu rutuliukas susirauksles procese jis atsigaus. Kai susiformavo ta plutele, tada ji sukat delnuose kaip vaikysteje darydavot plastilininius rutuliukus. Sukat ji tol kol viduj nesijaus minkstumo. Po to isplaunate ji po kranu ir dziovinate. Spalvotus geriau daryt jau is dazytos vilnos.

Juostelems ir visokiems plokstiems veltiniams velti procesas skiriasi. Tada imama pakavimo plevele tokia su burbuliukais, ant jos tiesiama plonai vilna , jos tiesiama apie 4 sluoksniai ir kiekvienas skirtinga kryptimi. Ji drekinama vos drungnu vandeniu kol palietus nepasikelia nuo pleveles , tada ismuiluojamos rankos ir visas vilnos paklotas lengvai masazuojamas tol kol visi sluoksniai sulimpa. Kai jie sulimpa plevele susukama ir keletoje vietu uzmaunamos gumutes. Tada visa ta sukini kociojate ant kieto pagrindo (vieta turi but atspari vandeniui, nes jo tikrai buna ganetinai) apie 40 kartu. Po to isvyniojate visa ta sukuti ir visa veltini pasukate kita kryptimi ( kur galas buvo, kad butu sonas). Vel susukat i plevele ir kociojat. Kociot reikia tol, kol veltini ir suemus nagais jo sluoksniai nesiskiria. Tai yra pirmo sluoksnio vilna susimaiso su paskutiniojo sluoksnio. Jeigu nesiskiria ,tada galite isplauti ir dziovinti. Jeigu dar skiriasi vel vyniojat i plevele ir kociojat toliau. Isdziovinus karpot ir darot juosteles aplikacijas, siuvat ka nor ir tt.

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 08 Vas 2009, 16:01

http://voylok.nm.ru/materials.html (velimas)
http://www.ona.com (velimas, pagalves su katinais ir kt.)
http://www.mielkesfarm.com/ladybug_dir.htm
http://www.weavespindye.org/html/felting1.html
http://www.creadoo.com/Content7316 (gelyciu sausasis velimas su adata)
http://www.creadoo.com/Content14904 (zaislo sausas velimas)
http://www.goldi-baeren.de/Filzanleitung.htm (zaislo sausas velimas)
http://www.peak.org/~spark/gallery.html (velti paveikslai)
http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=85194.0 (vėlimas ant baliono)


radau pas save kruva linku is seniau pririnktu, net nezinau ar visi veikia...

Vartotojo avataras
zivicib
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2041
Užsiregistravo: 16 Gru 2007, 13:48
Pliusai: 171
Miestas: Vilnius

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė zivicib » 08 Vas 2009, 17:29

:shock: :shock: :shock: nu nerealios čia info, visko ir neperskaitysiu, bet jau tos rankinės :shock: :shock: :shock:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 08 Vas 2009, 17:37

Ot dabar jau svarstau, ar reikalinga man tą knyga :roll: Kad pavartyt kas duotu, įvertinčiau, knygynė nemačiau ... tas juodas rankinukas su spalvotais burbuliukais - nerealus :shock:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 08 Vas 2009, 17:38

pyp rašė:kiek varcius tu knygu apie velima, man asmeniskai nieko blatno....manau internete ne prastesniu ideju galima prisisaudyti :roll:

svajoju kada tokia pasidaryti
O ne sudegs nuo lempos šviesos? :roll:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 08 Vas 2009, 17:57

tos naujoviskos lemputes spirales formos nekaitrines, jos nesildo...beje sako kaitriniu neuzilgo neliks isviso, negamins :roll:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 08 Vas 2009, 17:59

Aga, Australijoj jas jau uždrausta naudoti. Pas mus irgi berods ar tai 2013 ar 2015 uždraus naudoti. :roll:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 13 Vas 2009, 16:22

Pasiėmiau norima knyga, pirkau tiesiai iš autorės ;) Tai pasišnekėjau su ja ir dar autografą nugvelbiau ;) Patenkinta, kaip katinas grietinės prisilaižės :D
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 13 Vas 2009, 20:26

liuks :wink:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 01 Bal 2009, 15:04

Pyp, kaip tu apskaičiuoji vilnos susitraukimo procentą? Nusivėlį prieš tai pavyzduką? :roll:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 01 Bal 2009, 15:57

seip sako vilna susitraukia ant trecdalio :roll:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 01 Bal 2009, 16:08

bet gal ivairiu rušiu vilna skirtingai? :roll: Karšinė vilna - tai ant trečdalio. Porą kartu vėliau, tiek ir susitraukė. man regis sluoksna - mažiau :roll: ketvirtadaliu kokiu. :roll:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 01 Bal 2009, 16:13

negaliu tiksliai pasakyti, nes pati nedarau dideliu darbu is vilnos...didziausias buvo dalys rankinukui, kurios mazdaug ant trecdalio ir susitrauke ir dariau is karsinio.... :roll:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 21 Bal 2009, 19:11

Galima apsilankyti parodoje http://www.vilnosvaikai.lt/index.html
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 15 Bir 2009, 15:06

na va, paeksperimentavau biški. Puodelį, kad karštą būtų galimą laikyti apvėliau. Dukra aišku patį puodelį ištraukia ir į tą veltą dalyka visokiu niekniekių prikrauna :D
Prikabinti failai
DSCF4977.JPG
DSCF4977.JPG (23.6 KiB) Peržiūrėta 7787 karus(ų)
DSCF4978.JPG
DSCF4978.JPG (32.39 KiB) Peržiūrėta 7787 karus(ų)
DSCF4976.JPG
DSCF4976.JPG (23.54 KiB) Peržiūrėta 7787 karus(ų)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 15 Bir 2009, 15:42

grazu :wink: as jau vilnos visiskai nenoriu :roll:

Vartotojo avataras
Lina13
Fanatas
Fanatas
Pranešimai: 639
Užsiregistravo: 12 Rgs 2008, 10:32
Pliusai: 6
Miestas: Panevėžys

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lina13 » 15 Bir 2009, 16:06

Mielas dalykėlis. Ir praktiškas - arbata taip greit neatšąla.

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Forelle » 15 Bir 2009, 16:29

Simpatiškas dalykėlis. Man dar čia mistika kaip taip reikėtų padaryti

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Lilina » 15 Bir 2009, 17:00

rankena be reikalo prikeverzojau, vistiek nieko nelaiko. :roll:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Živilė
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1256
Užsiregistravo: 24 Rgs 2008, 19:07
Pliusai: 33
Miestas: Anykščiai

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Živilė » 15 Bir 2009, 17:39

pyp rašė:grazu :wink: as jau vilnos visiskai nenoriu :roll:
aha, aš irgi :oops: jau kiek pabodo. Nors rankinės, šaliai mane vis dar žavi :roll: aš dabar pasinešiau "ant karoliukų". parodysiu kada, ką ten išdarinėju :)

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė pyp » 15 Bir 2009, 17:55

Živilė rašė:
pyp rašė:grazu :wink: as jau vilnos visiskai nenoriu :roll:
aha, aš irgi :oops: jau kiek pabodo. Nors rankinės, šaliai mane vis dar žavi :roll: aš dabar pasinešiau "ant karoliukų". parodysiu kada, ką ten išdarinėju :)
pas mane irgi buvo vilna, paskui karoliukai, paskui dekupazas...dabar nieko....tai va kas taves dar laukia :D

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Vėlimas šlapiuoju būdu

Standartinė Forelle » 15 Bir 2009, 18:01

pyp rašė: pas mane irgi buvo vilna, paskui karoliukai, paskui dekupazas...dabar nieko....
Ne "nieko", o sraigės ;)

Skelbti atsakymą