Krikštynos!

Viskas kas netilpo į rėmus kitų temų...

Moderatoriai: sinsan, Tutsi

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 10:47

Kadangi atrodo ne man vienai reikalinga informacija, atidarau tema, kuri bus manau naudinga :!:
Kraukit viska, ka rasit ir zinot :wink:

Priimta, kad krikšto drabužiais pasirūpintų krikštamotė, kad ji užsakytų tortą (kadaise pati kepdavo bobą), po krikštynų priprasta nešti lauktuvių bendradarbiams, vadinamąją „lėlės koją“. Mūsų proseneliai laikėsi nepalyginamai daugiau tradicijų.
Dažniausia krikštynos trukdavo dvi dienas. Ši šventė buvo gana uždara, kviečiami susituokę giminaičiai. Iš „jaunimėlio“ išimtis buvo daroma tik krikštatėviams, kurie dažnai būdavo jauni ir nesusituokę. O vaikai galėdavo tik pribėgę prie stalo saldainių pasiimti.
Buvo tikima, kad vaikas „atsigims į kūmus“, ypač jei krikšto tėvai būdavo renkami vaikui dar negimus.
Kai kuriose vietose kūmus stengdavosi parinkti jaunus – 12-17 metų. Buvo sakoma: „Jaunam garbė kūmauti“. Tapimas krikšto tėvu ar mama tarsi kilstelėdavo jaunus žmonės į naują – suaugusiųjų – rangą.
Žemaitijoje buvo populiaru krikšto tėvus kviesti iš skirtingų giminių, ne vyrą ir žmoną. Kviesdavo į krikšto tėvus vestuvėse buvusius pirmuoju pabroliu ir pamerge.
Visoje Lietuvoje buvo tikima, kad nėščios moters krikšto motina kviesti negalima, „nes vaikas mirs“. Manyta, kad atsisakyti kūmauti negerai, nes kvietimas būti krikšto tėvais – didžiulis pagerbimas.
Būti krikšto tėvu - didelis įsipareigojimas. Ir ne tik vaikutį vesti tikėjimo keliu, bet ir prisidėti prie jo globos, auginimo. Jei tėvai kur išvažiuodavo, vaiką drąsiai be jokio susitarimo „prie kūmos atvesdavo“. O jau apie dovanas nėr ką ir kalbėti – kūmai privalėjo visomis progomis kažką padovanoti. Per krikštavaikio vestuves krikšto tėvai sėdi garbingoje vietoje, kaip ir tikrieji tėvai.
Pasirūpinti krikšto drabužiais – krikštatėvių pareiga. Jei kūma pasiturinti, ji vaiką „pasiima nuogą“ ir aprengia nuo galvos iki kojų.
Į bažnyčią krikštatėviai važiuodavo atskirai nuo vaiko, kitu vežimu, o grįždavo kartu. Prieš vežant kūdikį krikštyti, jį reikėdavo 3 kartus apnešti aplink vežimą ir duoti pauostyti arkliams, kad užaugęs jų nebijotų. Prieš veždami kūdikį į bažnyčią, į vystyklo kampelį surišdavo „lauknešėlį“: duonos, druskos, pinigų, adatą su siūlu. Kad visą gyvenimą turėtų ką valgyti ir kuo apsirengti. Sakydavo, kad grįžus iš krikšto, reikia kuo greičiau kūdikį išvystyti, kad užaugęs būtų greitas.
Iš bažnyčios grįžtant kūmams užtverdavo kelią (kaip per vestuves), atkišę „dideles kašes“, prašydavo įdėti gardumynų. Parvažiavus namo, visi stengdavosi išvilioti iš kūmos vaiką, kad gautų išpirką. Kai kur stalus užsėsdavo kūmai-apsišaukėliai, o tikrieji turtėdavo stalą išsipirkti.
Kai kuriose vietose buvo tradicija į krikštynas vaišes visiems susinešti. Svečiai nešdavosi mėsos, pyrago, degtinės – kaip į vestuves. Kiekvienas ant stalo pasidėdavo ką atsinešęs ir vaišindavo kaimynus, ragaudavo, kieno skaniau.
Kūma atsiveždavo didžiausią pyragą - bobą, skanesnio alkoholio (krupniko, kurį pati ir virdavo). Krikšto mamos boba būdavo kokių 70 cm aukščio – koks pečiaus aukštis. Bobos viršų papuošdavo, apraitydavo su cukraus pudra, kiaušinių baltymais, apdėdavo obuolių sūrio gabaliukais. Antrą dieną būdavo kūmos pietūs – kuo skanesni, kuo boba didesnė, tuo vaikui gyvenimas bus geresnis.
Kūmus sodindavo stalo gale. Jie per vaišes turėdavo sėdėti susiglaudę, vis pasibučiuoti. Jei nesėdi susiglaudę, vadinasi, nemyli vienas kito, o krikštavaikis bus su pradante. Populiarios būdavo „kūmų spaustuvės“ – juos iš abiejų suolo pusių spausdavo, kad vaiko dantys gražiai suaugtų.
Jei krikštydavo pirmąjį anūką, per puotą „į bočelius įšventindavo“ senelį, o jei krikštydavo pirmąją anūkę – įšventindavo senelę. Nujus senelį ar senelę sodindavo ant suolo ir kilnodavo.
Puotos pabaigoje ateidavo „ubagai ar žydai“. Jais persirengdavo nekviesti svečiai. Senovėje persirengėlių apsilankymai buvo priimtas dalykas – jie padainuodavo, pašokdavo, linkėdavo visko vaikui, kūmams, tėvams, svečiams. Persirengėliams duodavo lauktuvių.


krikštynos pagal senovinius papročius

Prieš išvykstant į krikštą kūmai buvo pasodinti pačioje garbingiausioje vietoje prie stalo. Stalas turi būti nukrautas kuo gausiau, kad gyvenimas turtingesnis būtų. Duona, sūris ir medus - pagrindiniai patiekalai. Tėtis turi raginti visus vaišintis.
Kūmus reikia kviesti kuo jaunesnius, kad kuo ilgiau globotų ir saugotų. Kūma turi būti dora, sąžininga, tikinti, negerianti.Mūsų išrinktus krikšto tėvus patikrino, ar jie tinkami tapti krikšto tėvais.
Krikšto mama turi kuo gausiau apdovanoti krikšto vaiką, kad gyvenime jam nieko netruktų.
Vaikas gaudavo:česnako skiltelę, kad saugotų nuo piktosios dvasios
riestainių, kad čiulptuko nereikėtų
cukraus, kad pienas saldus būtų
vilnones kojines, kad nesušaltų ir sveika būtų
angeliuką, kad angelą sargą įsigytų
šiaudinį sodą, kad lemtų lengvą gyvenimą
mažą pintinėlę, kad turėtų kur velykinį margutį įsidėti
muilo ir lininį rankšluostį, kad tvarkinga ir švari būtų
šermukšnio šakelę, kad nuo piktų laumių saugotų. Ją rankoje reikia laikyti visą kelionę į bažnyčią
į batuką įpylė žiupsnelį druskos, kad pikta akis nenužiūrėtų.
Prieš išvykstant į krikštą krikšto tėvai davė priesaiką:
„Pasižadame kūdikėlį apkrikštyti ir parinkti angelą sargą, kad jis visą amželį jį saugotų ir keliu einantį, ir namie sėdintį, ir vandeniu plaukiantį, nuo piktų nuotykių, nuo skaudžių ligų, nuo žiaurių žmonių taip, kad ir keleliu eidamas nepaslystų ir vandeniu plaukdamas nenuskęstų.“
Kad vaikelio gyvenimas būtų linksmas ir lengvas, krikšto mama paėmusi kūdikį ant rankų turi smagiai kelis ratelius sušokti.
Prie kiekvienų namų durų stovi Giltinė. Todėl reikia ją apgauti, vaikelį iškelti per langą ir atiduoti kūmams. Krikšto tėtis išeidamas iš namų turi sudaužyti molinį ąsotį, kad kuo daugiau šukių būtų, tuo laimingesnis gyvenimas bus.
Kūmai važiuodami bažnyčion:
turėjo gerai pagalvoti, ar ko nors nepamiršo, kad kūdikis nebūtų blogos atminties;
sutiktiems duoti pyrago, kad užaugęs jų krikštavaikis būtų dosnus;
pasveikinti kiekvieną kelyje sutiktą žmogų, tada ir kūdikis būsiąs dievobaimingas;
nesikalbėti, nes krikštavaikis užaugęs bus liežuvautojas, rėksnys;
nesnausti vežime, nes tada kūdikėlis ilgai negyvens;
važiuoti tik vieškeliu, nes važiuojant šunkeliais vaikas „nueis blogais keliais“;
važiuoti risčia, nes greitai vežamas kūdikis būsiąs apsukrus ir stropus;
Per krikštynas kūmams negalima
pyktis, nes vaikas bus neklaužada
plepėti, nes vaikas bus melagis
sugriūti, nes vaikas bus netikęs, nerangus
perkant derėtis, nes vaikas bus šykštus
dyvytis ko nors, nes vaikas bus godus
ką nors pamiršti, nes vaikas turės silpną atmintį.
Po visų šių apeigų, visi sėdome į karietas, kinkytas žirgais, ir vykome į koplyčią. Prieš krikštą kunigui pyrago reikia duoti, kad pakrikštytų „iš geros rankos“. Išrinktą šventą vardą bažnyčioje reikia ištarti kuo garsiau ir aiškiau, kad kūdikis greičiau pradėtų kalbėti.
Po krikšto įvažiavus į kiemą reikia visiems garsiai pasakyti, kokį angelą sargą parinkom mažylei. Tada pirmąją taurę kelia krikšto tėtis, sveikina krikšto mamą, ji - kūdikio tėtį, o šis - mamą. Ir tik tada gali vaišintis seneliai ir visi svečiai.

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė pyp » 07 Geg 2009, 10:52

as savo vaiko nekrikstyciau, kai uzaugtu pats jei noretu pasikrikstytu

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 10:56

na didesnes nesamones, nesupyk, neesu girdejusi..... nebent tu ne katalike :roll:
Komunijos ir visa kita, tai taip... bet krikstynos........ 8)

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė pyp » 07 Geg 2009, 11:27

as dievu tikiu, bet man nepatinka krikscionybes forma :wink:

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 12:00

tai tada taip nekalbek, nes zinai turbut, kad visi vaikai gimsta su nuodeme :roll: As ne davatka, bet tiek zinau :D

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė pyp » 07 Geg 2009, 12:04

zinau, kad taip teigia kazkas, o tiket tuom ar ne cia kiekvieno asmeninis reikalas :wink:

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 12:10

sutinku, tik nesuprtantu tokio poziurio i krikstynas :D
Kai vaiku neturi, tai taip galvoji 8)

Vartotojo avataras
zivicib
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2041
Užsiregistravo: 16 Gru 2007, 13:48
Pliusai: 171
Miestas: Vilnius

Re: Krikštynos!

Standartinė zivicib » 07 Geg 2009, 12:23

as manau kad pakrikstyti vaika tevu pareiga. ir kuo anksciau tuo geriau, o ar jis rinksis paskui tolimesni kelia komunijos ir gilesnio tikejimo ar ieskos tai bus tik jo reikalas...

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 12:28

VA, su sita nuomone sutinku 100 procentu 8)

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė pyp » 07 Geg 2009, 12:46

pazistu daug zmoniu su tokiu poziuriu kaip mano ir pazystu tuos, kurie krikstyja vaikus vien del tevu ar seneliu spaudimo....o tevu pareiga yra vaika uzaugint geru ir doru zmogum :P

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 12:57

tai gal tu ne i dieva, o i koki buda tiki :?: (cia tik seip klausiu)

Vartotojo avataras
zivicib
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2041
Užsiregistravo: 16 Gru 2007, 13:48
Pliusai: 171
Miestas: Vilnius

Re: Krikštynos!

Standartinė zivicib » 07 Geg 2009, 13:04

dora ir geras auklejimas neatsiejamas nuo tikejimo, koks jis bebutu :!: na o jei zmogus nei dievu nei velniu netiki tai tik asmenybes saviugdos stoka.

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė pyp » 07 Geg 2009, 13:10

pastebejau, kad daugumos kataliku vienas is budo bruozu yra uzsipulti kitokiu paziuru zmogu, cia tas pats kaip dauguma mamyciu smerkia tas, kurios nenori tureti vaiku

dievu tikiu, man dievas yra grozis, geris ir gamta...o ne siaubunas kuris i Lietuva atejo su prievarta ir kurio reikia bijoti...tikejimas per baime ne man

cia mano nuomone :P

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė Forelle » 07 Geg 2009, 13:19

Aš nematau nieko blogo, jeigu tėvai nekrikštys vaiko, pas mus nemažai draugų paliko apssipręsti vaikams patiems. Mes nusprendėm krikštyti, o toliau jau galės mergina daryti ką nori

Vartotojo avataras
zivicib
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 2041
Užsiregistravo: 16 Gru 2007, 13:48
Pliusai: 171
Miestas: Vilnius

Re: Krikštynos!

Standartinė zivicib » 07 Geg 2009, 13:32

na as nieko neuzsipuoliau - world peace! :D tik sakau kaip man atrodo, as uz kriksta ne is mados, o is supratimo ;)

Vartotojo avataras
sinsan
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 7378
Užsiregistravo: 21 Lap 2007, 22:45
Pliusai: 924
Miestas: Alytus

Re: Krikštynos!

Standartinė sinsan » 07 Geg 2009, 13:43

del manes kiti gali savo vaiku nekrikstyti, as nesergu svetimom problemom, bet pasakysiu ir savo nuomone. jeigu mane tevai nebutu pakrikstine, man butu buve geda buti nekrikstai, gal del to ir tevams buciau priekiastavusi. savo vaikus as krikstysiu, nesvarbu jie katalikai ar krikscionys bus. o uzauge, tikejima pakeisti visada gali.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 13:49

nu jooooo :roll: , eikit i siuksliu deze diskutuoti.... Cia isvalysiu. O nuomone visi gali tureti ir ja issakyti :!: :!: :!:
Cia skyrelis bus tiems, kam rupi krikstynos :wink:
O palikimas vaikui apsispresti, tai mano nuomone yra tevu nusikratymas rupescio ir atsakomybes :evil: (cia mano nuomone!)

Vartotojo avataras
Živilė
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1256
Užsiregistravo: 24 Rgs 2008, 19:07
Pliusai: 33
Miestas: Anykščiai

Re: Krikštynos!

Standartinė Živilė » 07 Geg 2009, 14:44

pyp rašė:pastebejau, kad daugumos kataliku vienas is budo bruozu yra uzsipulti kitokiu paziuru zmogu, cia tas pats kaip dauguma mamyciu smerkia tas, kurios nenori tureti vaiku

dievu tikiu, man dievas yra grozis, geris ir gamta...o ne siaubunas kuris i Lietuva atejo su prievarta ir kurio reikia bijoti...tikejimas per baime ne man

cia mano nuomone :P
Nuomonė yra nuomonė, bet jūs paskaitykit truputį daugiau literatūros, nueikit į bažnyčią, susipažinkit su tikinčiais žmonėm ir jūsų požiūris į viską pasikeis. Į Dievą visi atsisuka tada, kada atsitinka nelaimės ir tikėjimas padeda išbristi iš viso to mėšlo, suteikia jėgų ir vilties. Kol gyveni gerai, sočiai ir laimingai, Dievas, Bažnyčia ir visi tikintieji atrodo bepročiai, netolerantiški ir kategoriški. O jūs pabandykit bent mėnesį pagyventi taip, kaip gyvena tikintis žmogus ir neabejoju, kad pasikeis visas jūsų gyvenimas. Be to, kartais galima paieškot teisybės kitų žmonių kalboje :roll:

Dėl krikštynų, tai nieko nesakysiu, bet logika čia paprasta... :roll:

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė pyp » 07 Geg 2009, 15:00

vien tik smerkimas ir mokymai, lygtais buciau pati nuodemingiausia...vaj vaj....mano 82 metu mociute tolerantiskesne :D

Tutsi, buk gera istrink tuo pokalbius, nes mane baigia "suvalgyt" uztai, kad neatitinku standartu :P

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Krikštynos!

Standartinė Lilina » 07 Geg 2009, 17:44

Tutsi rašė:nu jooooo :roll: , eikit i siuksliu deze diskutuoti.... Cia isvalysiu. O nuomone visi gali tureti ir ja issakyti :!: :!: :!:
Cia skyrelis bus tiems, kam rupi krikstynos :wink:
O palikimas vaikui apsispresti, tai mano nuomone yra tevu nusikratymas rupescio ir atsakomybes :evil: (cia mano nuomone!)
Nedrįsk trint :!: :!: :!: Diskusija visada yra gerai ir čia gi ne purvais drabstosi. Va pražiopsojau temą, atejau vėliau ir matau kas ką šneka, idomu gi.
Aš irgi už tai kad reikia krikštyti, nes tikejimą bet kada gali pakeisti. Iš esmės tikėjimas - yra visuomenės pagrindas. pažiurėkit į šalis, kas geriausiai gyvena? Gyvena geriausiai protestantai ir berods liuteronai, jeigu neklystu. nes jie pagal tikėjimą turi užsidirbti patys, o Dievas jiems padės. Katalikai berods irgi iš tokio požiūrio. Pas stačiatikius "Bog dal-bog vzial" Dievas dave-dievas paeme...tipo tikekis tik iš Dievo malonės. Pas musulmonus berods vien tik Dievas turi viską duoti. Taip kad krikštynos - aišku tradicija, bet manau tikrai nebloga tradicija ir ne be reikalo ją mūsų proteviai sugalvojo... Aš kai užaugau pradėjau net didžiuotis kad aš katalikė :roll:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Krikštynos!

Standartinė Lilina » 07 Geg 2009, 17:45

pyp rašė:vien tik smerkimas ir mokymai, lygtais buciau pati nuodemingiausia...vaj vaj....mano 82 metu mociute tolerantiskesne :D

Tutsi, buk gera istrink tuo pokalbius, nes mane baigia "suvalgyt" uztai, kad neatitinku standartu :P
tegul netrina, man patiko jusu diskusija ir niekas čia taves nesmerkia :!:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Krikštynos!

Standartinė Tutsi » 07 Geg 2009, 18:16

amen, tema paliekama ir netrinama :wink: :!:
Mes uz laisva zodi 038 Pyp, viskas gerai- kiek zmoniu tiek nuomoniu :wink: Negali visi buti palei viena kurpaliu :D O savo nuomone reikia moketi "atstoveti" 8)

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Krikštynos!

Standartinė Lilina » 07 Geg 2009, 18:24

Valio 8)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Helle
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 05 Kov 2009, 14:36
Pliusai: 1

Re: Krikštynos!

Standartinė Helle » 07 Geg 2009, 18:28

Ir aš savo nuomonę pareikšiu: Man atrodo, kad čia vyksta nereikalingos diskusijos - juk Lietuvoje vyrauja sąžinės laisvė, pats žmogus pasirenka tikėti jam ar ne. Aš visada atsimenu istorijos pamokas, kai mokydavomės, kad Lietuvoje nėra konstitucinės religijos, todėl neprivaloma nei krikštytis, nei kokį kitą tikėjimą priimti.
Ir išvis: mokyklose turėtų iš programų pašalinti tikybos pamokas, juk daugelyje pasaulio šalių nėra jokių tikybos pamokų, vyksta pamokos sekmadieniais bažnyčiose.

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Krikštynos!

Standartinė Lilina » 07 Geg 2009, 19:02

reikalingos tikybos pamokos ;) Niekas neprivers tave tiketi Dievu, bet žinoti kas tai do daiktas biblija ir su kuo jinai valgoma - reikia :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Helle
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 05 Kov 2009, 14:36
Pliusai: 1

Re: Krikštynos!

Standartinė Helle » 07 Geg 2009, 19:19

Bet tada jau diskriminuojami kitų tikėjimų žmonės, kurie nėra krikščionys.

Vartotojo avataras
sinsan
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 7378
Užsiregistravo: 21 Lap 2007, 22:45
Pliusai: 924
Miestas: Alytus

Re: Krikštynos!

Standartinė sinsan » 07 Geg 2009, 19:23

o as nuo 5 klases etik amokinausi, nes pas mus per tikyba mokindavo tik maldu, o tos mokinukes kurios buvo kito tokejimo irgi lanke etika. apie dievuli ir visa tikejima man geriuaisas zinias mociute suteike ir as uz tai jei dekinga.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Krikštynos!

Standartinė Lilina » 07 Geg 2009, 19:33

Helle rašė:Bet tada jau diskriminuojami kitų tikėjimų žmonės, kurie nėra krikščionys.
nugi oficialiai krikštyta valstybe esam ir mokina priimtos krikščionybes ;) čia panašiai kaip ir su lietuviu kalba, yra valstybinė kalba, taip yra ir valstybinis tikėjimas :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Helle
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 05 Kov 2009, 14:36
Pliusai: 1

Re: Krikštynos!

Standartinė Helle » 07 Geg 2009, 20:38

Nėra Lietuvoje įteisinto valstybinio tikėjimo, NĖ-RA :!:

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Krikštynos!

Standartinė pyp » 07 Geg 2009, 23:03

aha...is kur jau cia valstybinis tikejimas...as nemaza laika esu pravaiksciojus i baznycia ir zinau koks mazas procentas istikruju yra nuosirdziai tikinciu zmoniu ir kiek daug ateina pavepsoti i kaimyno apredus ar kas su kokia masina atvaziuoja, ir kam tai tiesiog isejimas "kazkur", nes nera daugiau kur eiti :!:
kaip kas nori taip ispazysta dieva...kas eina i baznycia, o kas meldziasi savo zodziais prie kaktuso vazonelio...svarbu tai butu nuosirdu ir tiek :P

Skelbti atsakymą